Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Psy - cz. V
Wątek: Psy - cz. V
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2017-03-16, 12:44   #2773
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Psy - cz. V

Cytat:
Napisane przez stupid-girl Pokaż wiadomość
i przede wszystkim zabieg w narkozie wziewnej, przed zabiegiem dobrze jest zrobić morfologię krwi i sprawdzić serce.

---------- Dopisano o 13:27 ---------- Poprzedni post napisano o 13:23 ----------



niekoniecznie. Zwłaszcza jesli boi się psów - przestaje być przez nie odbierany jako samiec/rywal, więc nie powodów do paniki wchodząc na czyjeś ''terytorium". Na pewno po kastracji z tego powodu będzie mniej nerwowy.

można użyć szwów rozpuszczalnych

Kwestia zle lub dobrze dobranej narkozy. W ''mojej'' fundacji parę razy robiono kastrację praktycznie na głupim jasiu - stan zdrowia psów nie pozwalał na narkozę a były wskazania do kastracji ze względu na zmiany nowotworowe.
Dobry wet dobierze taką dawkę, żeby pies nie dogorywał pół dnia. Dlatego lepsza jest narkoza wziewna - mniej otumania i można dobrać bardziej precyzyjną dawkę.
Dożylna jest równie bezpieczna, stosuję się ją też u ludzi Minus jest taki, że trzeba się wkłuć i przez ten ułamek sekundy kiedy jest wstrzykiwana trochę boli (wiem z doświadczenia). I dawkę też dobiera się precyzyjnie, jeśli zabieg się przedłuża to po prostu daje się kolejną dawkę. Działanie ustaje w kilka minut, ja się wybudziłam zaraz po zabiegu, nie byłam ani otumaniona ani nawet śpiąca (ale to już od organizmu zależy). No i dożylna jest chyba bardziej rozpowszechniona niż wziewna (i zapewne tańsza).
Badania oczywiście warto zrobić, w ogóle warto robić je profilaktycznie. Ja bym zbadała jeszcze przynjamniej mocz i kreatyninę, żeby zobaczyć stan nerek.
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora