Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-07-31, 00:23   #78
Edytkaaa
Raczkowanie
 
Avatar Edytkaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 268
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Szczerze powiedziawszy, ja nie wiem w ogóle po co taki kierunek, jak Zdrowie Publiczne..
Nie wiem po co wogóle są takie kierunki, chyba tylko po to, żeby było. funky87 na Twoim miejscu, nie kontynuowałabym magisterki na tym kierunku, tylko wybrałabym coś lepszego Myślę, że ciężko może byc po tym z pracą.. Dziwi mnie, jak ludzie wybierają takie kierunki, a później narzekają, że nie ma pracy Osobiście sądze, ze szkoda kasy na takie studia. Bo czy dzienne czy zaoczne kosztuja.

imy
wydaję mi się, że bioinżynieria jest na pewno lepszym wyborem, jednak myślę, że kierunek nie należy do najłatwiejszych, ale chyba lepiej się "pomęczyć" aby później były efekty.

Ogólnie większość z nas się chyba zgodzi, że jest mnóstwo ludzi po studiach humanistycznych, pedagogicznych itp. i lepiej iść na studia techniczne, ale wiadomo, nie każdy tam się odnajdzie.
Osobiście wiem, że np. na Politechnice trzeba się "namęczyć" dużo więcej, niż na uczelni humanistycznej. Nie mówie, że na Uniwerkach sie nic nie robi, żeby mnie nikt źle nie zrozumiał. Ale mam porównanie i widzę, ile ja musze się uczyć, ile mam godzin zajęć i jakie są u mnie wymagania a jakie u moich znajomych. Nie wspominając już o uczelniach prywatnych. Mam mnóstwo znajomych studiujących na uczelniach prywatnych i w porównaniu do mnie mają hawaje Tego nie zrozumie nikt, kto studiuje na takiej uczelni prywatnej, a nie mial okazji postudiowac na uczelni technicznej np. Wiekszosc znajomych z takich szkol, mowi ze jak to one ciezko maja. Jestem pewna,ze wystarczylby im tydzien u mnie na uczelni, zeby zmienily zdanie. Tylko nie zrozumcie mnie żle, bo na Uniwerku też może być cięzko, ja porównuje uczelnie z mojego regionu. I u nas niestety tak jest. Mam wielu znajomych po studiach i opowiadali mi, że jak szukali pracy, to duża część pracodawców od razu mówiła, że przyjmuje tylko po polibudzie. ja osobiście muszę się dużo "namęczyć", ale będe miala satysfakcje jak skoncze te studia, a jak skonczylabym pierwszy lepszy kierunek, ktory teraz koncza wszyscy, nie mialabym tej satysfakci.
__________________
Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy.
Éric-Emmanuel Schmitt

Edytowane przez Edytkaaa
Czas edycji: 2009-07-31 o 00:28
Edytkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując