Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-12-07, 16:25   #1
ungia
Zadomowienie
 
Avatar ungia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 897

Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń


Zakładam ten wątek bo nie znalazłam niczego co mogłoby rozwiązać mój problem. Chodzi o to, że od wielu miesięcy mam robione złuszczania kwasem TCA przez dermatologa. Jednak przy dwóch ostatnich złuszczaniach pojawił się problem. Zaczęły mi się robić w różnych miejscach na twarzy takie bliżej nie określone wgłębienia. Podobne są do zmarszczek są cieniusieńkie jak włos i głębokie na jakiś 1-1,5 mm. Nie mają żadnego koloru. Ku mojej rozpaczy niektóre z nich zaczęły robić się perłowo-białe i ciut szersze. Na początku myślałam, że to rozstępy. Ale nie ma żadnego racjonalnego powodu, dla którego miałyby się pojawić. Nie przytyłam na buzi i nie używam nic ze sterydami. Zapytałam o nie dermatolog stwierdziła, że to nie rozstępy ale nie odpowiedziała co to takiego. Pozostaje opcja blizn, ale nie zrywałam naskórka złuszczającego się po TCA. Starałam się też o solidne nawilżenie. W żaden sposób się nie zraniłam w tych miejscach. Zupełnie nic z tego nie rozumiem. Do tej pory smarowałam całą twarz w czasie gdy się złuszczała nawilżającą maścią przepisaną na receptę. Przy ostatnim złuszczaniu zaczęłam stosować Cicaplast La Roche-Posay. Zmian na lepsze nie zauważyłam. Objawy są identyczne i przybyły nowe. Jestem kompletnie zrozpaczona i zupełnie nie wiem co mam robić. W internecie nie znalazłam podobnych do mojego przypadków dlatego proszę was o pomoc. Czy istnieje ktoś kto miał podobny problem. Może ktoś wie jak sobie z tym poradzić. A może ktoś z was będzie potrafił mi wyjaśnić co się dzieje z moją skórą. Bardzo proszę o pomoc szczególnie osoby po kilku TCA. Może na mój apel odpowie jakiś dermatolog lub kosmetyczka. Dla pełnej informacji podaję, że miałam robione zabiegi od lutego najpierw 3 TCA, potem 1 HPP, potem miałam przerwę w letnie miesiące zabiegi kontynuowałam od września zaczynając od mikrodermabrazji, po której miałam dwa TCA. Obiawy pojawiły się po pierwszym z nich. Złuszczanie mam robione w ten sposób, że najpierw mam na chwilę nakładane kwasy AHA a chwilę po tym zmywane i nakładane TCA (dwie trzy warstwy). Jeżeli chodzi o stężenie TCA to dermatolog nie powiedzała dokładnie ale jakieś 20-30%.Odstępy między kolejnymi złuszczaniami miały miesiąc czasu (wyłączając letnią przerwę trwającą trzy miesiące). Bardzo proszę o pomoc.
ungia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując