Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pies z chodowli,czy pies ze schroniska.Co wybrać
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-10-26, 17:12   #39
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Pies z chodowli,czy pies ze schroniska.Co wybrać

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
WITAM.

Mam wielki dylemat i chciałabym posłuchać rad.

Niedawno straciłam ukochanego jamnika i strasznie cierpie.Chciałabym ukoic żal i pustkę nowym zwierzakiem i tu pojawia się problem.
Mam konkretne wymagania.

Pies musi być mały,aby nie było problemu z sąsiadami (miałam kiedys wielkie kłopoty), jest tańszy w utrzymaniu ,łatwiej jest załatwić wczasy z małym psem,niż z duzym,a na koniec w razie czego teściowie , rodzice, czy sąsiadka chętniej zajmą się małym bezkonfliktowym psem.
Po drugie pies musi miec krótką sierść,abym nie musiała kilka razy dziennie sprzątać.

I teraz pojawia się problem.Ogladałam ogłoszenia ze schronisk,ale tak połowa psów to sredniej wielkości,mało jest malutkich piesków do około roku czasu.
Nie chcę dorosłego psa z problemami ,chce go wychowac po swojemu.

Najprościej byłby kupic psa z hodowli.Konkretną rasę o odpowiedniej wielkości i marzeniach,ale pojawia się walka.
Tyle psów jest porzuconych,ale wiem,że jesli nie spełnię moich wymagań będę nieszczęśliwa.
Wiem o tym,bo miałam owczarka niemieckiego wymarzonego psa,nie liczyły się wymagania i koszty,liczył się ten konkretny pies.
Po krótkim czasie okazało się,że pies się leni,pełno sierści,każdy narzeka.W garnku sierść,w talerzu sierść,w kanapce sierść.Kiedy pies miał roczek zgloszono mnie na policję,że mam groźnego psa.Nic mi nie zrobiono,ale widziałam te spojrzenia pełne pogardy i strachu.Owczarka przygarnął mój brat.Pies ma super przestrzeń,poniewaz brat jest lesniczym.Szybko się zaaklimatyzował,bo był młody.
Kolejny pies był przemyślany ,ale no cóż ,już go nie ma z nami

Co zrobić,jak to pogodzić,czym się kierować.
ja mam takie zdanie: jeżeli pies ma być psem, ma cię kochać i spełniać podstawowe wymagania typu wielkość i mniej więcej wiek, to bierz psa ze schroniska. jamnikopodobnych do wzięcia zawsze jest multum, bo to takie ładne, milusie, dzieciom się podoba i potem się wyrzuca.
jeżeli pies ma ważyć tyle i tyle +/- 100 gram, ma mieć niebieskie oczy różowe podusie na łapkach i plamkę na nosie to dobra hodowla i pies z rodowodem. masz praktycznie gwarancję tego, co ci wyrośnie i że pies i rodzice byli trzymani w naprawdę dobrych warunkach.
natomiast absolutnie NIE bierz psa z pseudohodowli. masz kompletnie ZEROWĄ gwarancję na to, co ci z psa wyrośnie, ile toto ma lat, z czego się urodziło i co już zdążyło przechorować a co życzliwy sprzedawca raczył zataić coby kupującego nie stresować. To jest dokładnie taki sam pies jak ten ze schroniska, z tą różnicą, że pies ze schroniska już zdążył zostać przez kogoś kupiony, podziubdziany i wypieprzony na śmietnik; do tego schronisko nie zatai przed tobą żadnej informacji na temat tego w jakim pies stanie do nich trafił, czy i na co był leczony, jakie ma usposobienie no i pakiet szczepień gratis.
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując