Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - ZAiKS, czyli kiedy, ile i czy wogóle trzeba
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-07-04, 16:16   #18
Strazaksam
Raczkowanie
 
Avatar Strazaksam
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 379
GG do Strazaksam
Dot.: ZAiKS, czyli kiedy, ile i czy wogóle trzeba

Cytat:
Napisane przez MALENSTWO84 Pokaż wiadomość
powiem Wam szczerze, że dla mnie wiadomości, jakie dostałam odnośnie opłaty ZAIKS to czysta kpina... Ale w czym sedno... Wypytywaliśmy zarówno DJ, jak i właścicieli sali kto ma płacic. Wszyscy się wymigują. DJ zrzuca na właścicieli sali, właściciele na nas, albo DJa... Zadzwoniłam nawet do ZAIKS w Krakowie, i tak naprawdę to nie ma określonego podmiotu, który ma płacic. Jak dla mnie, to zarówno DJ jak i właściciele lokalu, który jest przeznaczony do celów "zabawowych" powinni się tym zając. Dla nich ceny abonamentowe nie są jakoś specjalnie wysokie - w ogólnym rozrachunku, poza tym zawsze mogą sobie to jakoś tam wliczyc w koszta prowadzenia działalności gospodarczej, a tu lipa, od Kajfasza do Annasza nas odsyłają. tak więc stwierdziliśmy, że skoro tyle kasy płacimy za wesele (sama sala to ponad 19 tys. , a DJ 1600 zł), to kurcze pieczone chyba by wypadało, żeby tym się zajęli... My nie będziemy się tym przejmować..
Moim zdaniem ZAIKS-em powinien zając sie ktoś kto odtwarza ,lub gra muzykę do której istnieją prawa autorskie a więc DJ,lub ewentualnie orkiestra...z tego co się orientuje u nas (Tarnów) zawsze tymi rzeczami zajmują się właśnie Ci ludzie lub właściciele sali, a kwota jest odrazu doliczana do rachunku za salę lub orkiestrę.Często nawet PM o tym nie wiedzą że płacą za ZAIKS...

Edytowane przez Strazaksam
Czas edycji: 2010-07-04 o 16:17
Strazaksam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując