Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wynagrodzenie za prace.
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-05, 21:07   #12
Wenila
Wtajemniczenie
 
Avatar Wenila
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: to tu to tam z północy na południe
Wiadomości: 2 927
Dot.: Wynagrodzenie poniżej płacy minimalnej

Cytat:
Napisane przez Jik Pokaż wiadomość
Najniższa ustawowa płaca wynosi dziś 1276 zł brutto i nie można płacić mniej! Niech znajoma poda do sądu, wypłacą jej wtedy zaległe wynagrodzenie.
Najlepiej by było, gdyby wszystkie kobiety z tego sklepu złożyły skargę. Wtedy faktycznie by coś z tym zrobili. Poza tym, gdzie mieszka ta Twoje znajoma? Czy to "wymarłe" miasteczko? Teraz na wsi mieszka dużo młodych małżeństw i za 1200 - 1400 można opiekować się czyimś dzieckiem. Więc wcale bym nie żałowała pracy za 500 zł, no chyba że coś ma pokręcone z umową. Na pewno jest to na cały etat???
Dzięki wielkie za info. To miasto na Podkarpaciu gdzie ciężko o pracę. Do tego pracownice w większości przypadków mają wykształcenie zawodowe, a że boją się stracić choć to co jest - siedzą cicho. Wprawdzie moja znajoma zaczęła się buntować i już nie zostaje na nadgodziny, ale i tak nie jest łatwo bo przez całe kierownictwo są traktowane jak "przedmioty". Chciałam jej jakoś pomóc dlatego zadałam takie pytanie.
Dzięki za wszelkie info. Wspólnie coś zaczniemy z tym robić, bo przecież nie można się tak dorabiać na czyjejś krzywdzie.

Ps. Jak działa taki PIP? Niedawno była kontrola i przyczepiali się do głupot ale wynagrodzeń nie wykryli. Obawiam się że szefostwo ma jakieś znajomości i może być ciężko.
Wenila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując