Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-03-10, 13:08   #845
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
obalmy wreszcie mit węglowodanów! jedzone w odpowiedniej ilości i odpowiedniej jakości nie tuczą bo zamieniane są na energię (tuczy nadmiar energii niezależnie czy pochodzi z węgli, białka lub tłuszczu)! I to najlepszy sposób wytwarzania energii, bo energia z białka wymaga bardziej skomplikowanych procesów (do tego powstają związki które zakwaszają organizm). Owszem białko jest niezwykle ważne i nie należy zapominać o rybkach czy chudym mięsku ale ilościowo wychodzi tego dużo mniej, bo nasz organizm potrzebuje zaledwie 15% energii z białka (które jest też w roślinkach) i ponad 50% energii z węgli. A że ilościowo 1g białka jak i 1g węglowodanów to tak samo 4kcal, to jednak w gramach tych węglowodanów będzie jednak więcej. tylko trzeba pamiętać do tego że węglowodany to nie tylko chleb a białko to nie tylko mięso...

to tak w skrócie z punktu widzenia żywieniowca, dla osób uprawiających sport można pozwolić sobie na więcej białka ale też nie jakieś kolosalne ilości (studenci AWF pewnie uczeni są trochę inaczej)
Zgadzam się. Dzięki Aga za wyjaśnienie Ale jeśli ktos ma ochotę sie przyczepić to i tak to zrobi. Nigdzie nie napisałam, że jp ma ładować w siebie niewiadomo jakie ilości klusek, a jednak niektórzy stwierdzili, ze to właśnie miałam na myśli. Więc uprzejmie oświadczam, iż "dużo" nie znaczy wcale, że ma się opychać do granic możliwości węglami, tylko jeść normalne posiłki zgodnie ze swoimi nawykami nie odmawiając sobie jednak większej niż zwykle ilości pełnowartościowych węglowodanów z mąki razowej. Mam nadzieję, że teraz jasno się wyraziłam i juz nikt nie będzie się czepiać moich słów.

A co do mojej porywczości Wachlarzu, no cóż, masz rację. Całe życie taka byłam i już jestem za stara chyba, żeby się zmieniać, ale nie jest w sumie z tym jakos bardzo źle. To przez moje zawirowania zyciowe w duzej mierze ukształtowała mi się taka psychika. Ci co mnie jednak znają, wiedzą, że to tylko mała część mojej osobowości
Korah jest offline Zgłoś do moderatora