Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-01-31, 09:13   #137
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Och, dziękuje, Rayne. Pamietałam ze wyklepałam taki post, ale nie pamiętałam już gdzie....

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
To jest sklad Nutritic 5%

AQUA, GLYCERIN, PETROLATUM, BIS-PEG-18 METHYL ETHER DIMETHYL SILANE, PARAFFINUM LIQUIDUM, CYCLOPENTASILOXANE, SYNTHETIC WAX, PRUNUS ARMENIACA, DIMETHICONE, CORIANDRUM SATIVUM, ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE, BUTYROSPERMUM PARKII, GLYCERYL STEARATE, BEHENYL ALCOHOL, HEXYLDECANOL, HEXYLDECYL LAURATE, GLYCERYL STEARATE, CITRATE, RIBES NIGRUM, DIMETHICONOL, SODIUM DICOCOYLETHYLENEDIAMINE PEG-15 SULFATE, ECHIUM LYCOPSIS, AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE, DISODIUM EDTA, HYDROXYPALMITOYL SPHINGANINE, XANTHAN GUM, ACRYLATES COPOLYMER, ISOBUTANE, GLYCINE SOJA, CITRIC ACID, ASCORBYL PALMITATE, TOCOPHEROL, PHENOXYETHANOL, METHYLPARABEN, PARFUM


A to NUTRITIC 2,5%

AQUA, PETROLATUM, BIS-PEG-18 METHYL ETHER DIMETHYL SILANE, GLYCERIN, CYCLOPENTASILOXANE, PARAFFINUM LIQUIDUM, SYNTHETIC WAX, DIMETHICONE, ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE, BUTYROSPERMUM PARKII, GLYCERYL STEARATE, BEHENYL ALCOHOL, HEXYLDECANOL, HEXYLDECYL LAURATE, PRUNUS ARMENIACA, CORIANDRUM SATIVUM, GLYCERYL STEARATE CITRATE, RIBES NIGRUM, DIMETHICONOL, SODIUM DICOCOYLETHYLENEDIAMINE PEG-15 SULFATE, ECHIUM LYCOPSIS, AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE, DISODIUM EDTA, HYDROXYPALMITOYL SPHINGANINE, XANTHAN GUM, ACRYLATES COPOLYMER, ISOBUTANE, GLYCINE SOJA, CITRIC ACID, ASCORBYL PALMITATE, TOCOPHEROL, PHENOXYETHANOL, METHYLPARABEN, PARFUM

co w nim takiego dobrego Twoim zdaniem LV?

Zastanawialam sie nad testami ale nie mam przekonania do tego kremu,wole chyba Xerial 5
Ach, Hex, też się na te kremy czaję Rozmawiałam ze znajomą farmaceutką i te kremy sa stricte do skóry suchej - bardzo suchej - odwodnionej. Myślę, że sprawdzałyby się jako nawilżacze do retinoidów i ewentualnie ochronnie przed mrozem.

Patrząc na składy - te kremy to w zasadzie w większości emolienty i nawilżacze, zwłaszcza ten 5%. Mam wrażenie, że jeśłi ktoś ma problemy z suchą, odwodnioną, ściągnięą skórą [piekącą i swędzącą] to powinien byc zadowolony.
Wada: cery podatne mogą się pozapychać, bo niestety najsilniej odżywiające skłądniki to zazwyczaj też te zapychające.

NA czarno - emolienty, nawilżacze
Na zielono wyciągi roślinne:z moreli, z kolendry, z czarnej porzeczki, ze żmijowca
na niebiesko - silikony, te nazwijmy to "mniej" agreswne, mniej zapychające [nie takie jak w Redermicu]

Ogólnie - krey są do siebie badzo podobne, różnią się głownie proporcjami emolientów.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora