Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - tropikalny koktail owocowy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2005-05-21, 13:58   #36
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie
 
Avatar FEMME_BANALE
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 2 418
Dot.: tropikalny koktail owocowy

Cytat:
Napisane przez modlisha
nati___xxx Osobiście bardzo lubię makijaż, podoba mi się wiele "dzieł" - choćby wspomniany Perełki, chocby niektóre propozycje Femme...
Makijaże Agi nie podobają mi się ponieważ uważam je za przesadzone, przerysowane...
jeśli zaś chodzi o porównywanie kogoś do kogoś. Cóż, nie żyjemy na bezludnej wyspie, dookoła nas jest tysiące innych ludzi do których stale się porównujemy.
Skąd się biorą kompleksy na punkcie naszego wyglądu? Właśnie dlatego, że się porównujemy z innymi... Tak nasz mózg chyba jest zapragramowany.
Tak samo jest z makijażem. Pare dni temu pojawił się tu makijaż Perełki. Wszystkim zapadł w pamięć, bo był mistrzowsko wykonany i piękny. Pasował do Niej idealnie.
Gdy teraz pojawił się podobny tematyką i barwami, naturalne stało się skojarzenie, że przecież "już gdzieś to widziałam"... To chyba też wina naszego mózgu.
Wydaje mi się, że porówania są dobra rzeczą, mimo iż powodują czasami kompleksy. Dzięki nim staramy się poprawić, podciągnąć poprzeczkę, aby być lepszym. To dobry mobilizator.

Hexa...
nie patrzę na te mikajeże w sposób jaki ty przedstawiłaś. Oceniam przede wszystki to jak ta osoba w tym wygląda. Później dopiero się zastanawiam jak ja bym wyglądała.



Jeszcze jedno. Od pewnego czasu zauważam tu nowe twarze. Myślę, że to dobrze i chciałabym aby takich odważnych dziewczyn było coraz więcej. dobry jest taki powiew świeżości i nowości... Chyba sprawdza się też teoria, że uczeń przerasta mistrza.


Pozdrawiam
Tak, nie zyjemy na bezludnej wyspie, zgodze sie z tym oczywiscie ale to, ze sie do siebie porownujemy, moim zdaniem nie powinno dytyczyc POROWNYWANIA NASZYCH MAKIJAZY.
Dla mnie to forum makijazowe MIALO BYC okazja do swietnej makijazowej zabawy, do inspirowania sie nawzajem, a nie do ocen KTO LEPSZY, porownywania (co gorsza wytykania "specyficznej urody" itp. )...
Piszesz, ze Perelce bardzo pasowal ten makijaz, byl dla niej idealny. OK, owszem, kazda z nas ma taki idealny dla siebie makijaz w ktorym wie, ze dobrze wyglada, ale przeciez nie bedziemy non stop pokazywac TEGO SAMEGO makijazu, w ktorym wygladamy jak najkorzystniej. Chodzi o to, zeby pokazywac ROZNE makijaze, nawet takie stylizacje, w ktorych wiadomo, ze nie wyjdziemy na ulice i ludziom sie nie pokazemy...
Ja na przyklad pare moich makijazy wykonalam dla zabawy, aby sie rozluznic, wyszalec, typu MARILYN (no, chyba nie myslicie ze wyszlabym tak ucharekteryzowana "do ludzi"), KLEOPATRE, TEN W CZARNEJ PERUCE I KRWISTYCH USTACH (w zyciu codziennym NIGDY nie uzywam czerwonej szminki, o czym zreszta pisalam), i wiele innych. Takie "zwykle" makijaze mozna robic na codzien, to forum mialo byc okazja do zaszalenia, zabawienia sie.
Piszesz, ze ogladajac ten makijaz Agi pomyslalas "juz go gdzies widzialam" - no pewnie, byla cala masa takich kolorowych makijazy na forum wczesniej, nie tylko ten Perelki. Taki okres teraz ze uzywa sie soczystych kolorkow, letnich. Spojrz nawet na najnowsze kolekcje, fotki makijazy w kolorowych czasopismach - WSZYSTKIE kolekcje utrzymane sa w zywych, soczystych kolorkach - zieleniach, pomaranczach, zolci, blekitach... Aga juz wczesniej (przed Perelka) pokazala makijaz seledynowo turkusowy w stylizacji z kwiatem, kojarzacym sie z tropikiem. Wczesniej takze ja pokazywalam kolorowe makijazyki np. fiolet + zielen, Mariel, Amelianna - wszystkie te makijazyki byly w takim letnim tonie utrzymane.
Poza tym byly tu pokazane praktycznie wszystkie kolorki w makijazach, brazy, fiolety - no, na fioletowo umalowalysmy sie praktycznie wszystkie. I inne, w koncu musi stac sie tak, ze inna osoba powtorzy ktorys makijaz, nawet jesli bedzie to niezamierzone przez nia, jest praktycznie niemozliwe za kazdym razem pokazywac inny, nowy makijazyk, kiedys musi sie zdarzyc, ze z ktoryms juz gdzies widzianym nam sie skojarzy.
Mysle, ze to forum nie powinno byc konkursem makijazowym, ocenianiem i wystawianiem ocen - kto najlepszy, kto najgorszy, tylko wzajemnym inspirowaniem sie, pokazywaniem swoich nawet szalonych pomyslow.
Wiadomo - ja np. dysponuje na co dzien tylko swoja buzka do wymalowania jej. I na niej cwicze rozne moje pomysly. A buzka jest jaka jest. Oczywiscie czasami zamarzyloby mi sie pomalowac brunetke o zielonych oczach i malym nosku, a mam do dyspozycje swoja mordke z ciemnymi oczami i przydlugim nosem, i co - mam jej nie malowac, bo mi powiecie ze mi nie pasuje?... Przeciez tu O MAKIJAZ SAM W SOBIE CHODZI, nie o ocenianie urody.
Ja juz na WIZAZU pokazalam bardzo duzo swoich makijazykow, podobnie jak Aga. Sa dziewczyny, ktore dopiero zaczynaja je pokazywac. Mysmy z Aga pokazaly juz makijaz praktycznie w kazdym zestawieniu kolorystycznym. Te "zwykle" makijazyki pokazane byly juz w przeszlosci, teraz mam ochote na cos innego (mysle, ze tak samo Aga), na jakies szalone stylizacje, niecodzienne makijaze.
Eh, powtarzam sie juz...
Wiec podsumowujac - na tym forum moim zdaniem, powinno sie dobrze bawic, inspirowac, konstruktywnie krytykowac, w zadnym razie mowic - ten makijaz jest nie do uzytku na co dzien, nie pasuje ci, to juz bylo - WSZYSTKO JUZ BYLO, MY TO TYLKO MIESZAMY, POWTARZAMY, W INNYM WYDANIU ZAPODAJEMY. Ufff...
__________________

"I DON'T NEED ALL YOUR TREASURES
I WANT TO BURRY ALL MY PRIDE
IT'S A PRECIOUS GIFT IT'S FREEDOM" houk
FEMME_BANALE jest offline Zgłoś do moderatora