Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-09-05, 13:09   #1731
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Majka82 Pokaż wiadomość
O współdziałaniu kwasów AHA i BHA czytałam, ale nigdzie dotąd nie spotkałam się z uzupełnianiem BHA (effeklar k) i kwasu azelainowego (AD) - oba są polecane na wrażliwe cery, np. naczynkowe, tyle, że wnioskowałam z opinii na forum, że effeklar jest słabszy, od niego się zaczyna, a potem przechodzi np. na AD ?



Dzięki bardzo cochonnetta
Tylko, czy ten AD nie zniszczy/przesuszy mi delikatnej skóry pod oczami? Skoro nie ma działania tak kompleksowo-odnawiająco-rewitalizującego-etc jak retinoidy?
Nie nakladajcie kwasow pod oczy! wysuszycie sobie tam skore i napytacie biedy, kwasy wkoncu uzywamy glownie w celach przeciwtradzikowych, oczyszczajacych i zwezajacych pory a bynajmniej skora pod oczami tego nie potrzebuje!
Effacklar z Acne Dermem fajnie wspolgraja, gdyz Effaclar wyciaga wszytsko z pod skory a acne derm rozjasnia przebarwienia najefektywniej wiec jest sensowane uzywanie ich naprzemian, acne derm jest zdecydowanie silniejszy w tym zestawieniu ale lagodniejszy aniezeli AHA kwasy
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując