Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - jak przyrządzić kaczkę??
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-13, 13:13   #28
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: jak przyrządzić kaczkę??

Podnoszę wątek, bo zakochałam się w kaczkach ostatnio Sukcesywnie będę wklejać sprawdzone przepisy na pyszną kaczkę, z których korzystam. Dzisiaj standardowa kaczka z jabłakmi ale po mojemu, czyli z czosnkiem :

wypatroszoną kaczkę (nie wycinam tłuszczyku żadnego - ja mogę tłusto ) nacieram wewnątrz solą, pieprzem ziołowym i majerankiem, na zewnątrz tylko solą i pieprzem. Na tarce na małych oczkach trę główkę czosnku (cała moja rodzina uwielbia duuużo czosnku ) i mieszam z kieliszkiem (ok. 50/70 ml) białego wina (wszystko jedno jakie, wytrawne daje lekko gorzkwy posmak, słodkie - bardziej delikatny) - i nacieram tym wnętrze kaczki. Jabłka kroję na ćwiartki i nadziewam nimi kaczkę (pcham ile się da ) spinając dziurę w kuprze bardzo dokładnie wykłaczkami, miejsce przy miejscu, by kaczka straciła jak najmniej wody. Do brytfanki wlewam pół na pół wodę z olejem i wkładam kaczkę do nagrzanego piekarnika (ok.170 st.). W czasie pieczenia polewam sosem, który się wytwarza. Po godzinie pieczenia wkłądam do brytfanki jabłka w połówkach (tyle ile lubię) i piekę jeszcze pół godziny. Przed końcem pieczenia posypuję kaczkę majerankiem z zewnątrz i podpiekam jeszcze ok. 10/15 minut.

Podaję albo z ziemniaczkami pieczonymi w piekarniku albo kopytkami i z sosem z brytfanki (może być zaprawiony śmietaną i żurawinami na przykład) . "Jarzynkę" u mnie każdy jada oddzielnie i sam sobie przygotowuje ( ja ogórki konserwowe miodowe, Mama np. kapustę kiszoną).

Polecam
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując