Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czy da się przyzwyczaić do chodzenia w szpilkach?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2017-10-19, 14:17   #67
MegaNiewiadoma
Przyczajenie
 
Avatar MegaNiewiadoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 1
Dot.: Czy da się przyzwyczaić do chodzenia w szpilkach?

Nie wyobrażam sobie chodzić na płaskich butach, po prostu bolą mnie wtedy nogi, na obcasach czuję się, jakbym chodziła boso (takie schorzenie kręgosłupa). Zawsze wybierałam szpilki z paseczkiem, bo mam taki sam problem co Ty. Gdy tylko przymierzyłam klasyczne szpilki w sklepie i zrobiłam dwa kroki, to któryś z butów zostawał za mną. Spodobały mi się szpilki z Quazi i o dziwo ani razu nie spadły mi ze stopy. Teraz Ci powiem dlaczego - w środku jest wszystko skórzane (nie tylko sama wkładka, ale też boki buta w środku), do tego przykleiłam zapiętkę skórzaną i nie ma luzu. Stopa się po prostu trzyma. Skóra współpracuje ze stopą, dopasowuje się, dlatego radzę Ci, abyś wybierała buty lepsze gatunkowo. Niestety, są drogie, ale warto, bo chociaż wiesz, że nagle nie staniesz bosą stopą na chodniku, a but leży za Tobą. I zgodzę się z opinią, że w szpilkach z Deichmanna nie da się chodzić. Mam jedne, na pasku - są twarde w środku, pełne luzu, którego nie da się dopchać zapiętkami, podpiętkami, antypoślizgowymi na palce, niczym, a stopy bolą i nie da rady w nich chodzić. Jeszcze mam czółenka na słupku, na paseczku i ten sam problem, dodatkowo ciągle obcierają. Buty z CCC są o wiele lepsze, jednak na klasyczne szpilki bez paseczka bym się nie zdecydowała (chodzi mi o markę Jenny Fairy), chyba że od producentów, którzy mają skórzane buty w środku. wierzch jest nieważny, mogą być lakierki, skóra, albo zamsz. Tylko zwracaj uwagę nie na samą wkładkę, ale też na boki, bo to one trzymają stopę. I polecam też zapiętki, które dopychają stopę oraz pod palce, żeby się nie ślizgały. Jeżeli okleisz buty ze wszystkich stron to na pewno Ci nie spadną Wiem to z doświadczenia i w końcu mogę patrzeć na klasyczne szpilki A co do przyzwyczajenia - jeżeli nie masz problemów z kręgosłupem, czyli podczas chodzenia na wysokich obcasach nie towarzyszy Ci ból, to na spokojnie możesz się przyzwyczaić
MegaNiewiadoma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując