Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Tycie bez powodu?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-02-11, 14:24   #5
Edo_ergo_sum
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zamość, Irl
Wiadomości: 1 034
GG do Edo_ergo_sum
Dot.: Tycie bez powodu?

Cytat:
Napisane przez morphine88 Pokaż wiadomość
Hej.
Mam problem... do września-października się odchudzałam.. I od tamtej pory rzuciłam dietę. Przeszłam na utrzymanie, jadłam 5 posiłków dziennie - i tak ponad 2 miesiące. Niestety mam na tyle skurczony żołądek, że 5 (nawet niedużych) posiłków dziennie powodowało u mnie wieczorem złe samopoczucie. W dodatku cofało mi się jedzenie. Może jakiś wpływ miał na to fakt, że obiad jadłam po 16, a kolację o 20. W ten sposób między obiadem a podwieczorkiem oraz podwieczorkiem a kolacją było po niecałe 2 godziny przerwy. Nie byłam fizycznie w stanie tego spalić i zrobić się głodna, więc przeszłam na 4 posiłki (śniadanie, II śniadanie, obiad i kolacja. Czasem wpada coś pomiędzy: kilka orzechów, jabłko, mandarynka etc.)
Problem polega na tym, że gdy jadłam 5 posiłków dziennie (czując się z tym niekomfortowo) to utrzymywałam wagę. Na 4 posiłki przeszłam nieco ponad miesiąc temu i od tamtego czasu systematycznie tyję. Nie jest to duże przytycie i mnie nie frustruje, ale chyba coś jest nie tak, skoro po odjęciu jednego posiłku nagle zaczęłam tyć, a jak jadłam więcej, to wszystko było w normie..
Dodam jeszcze, że ok. 3 tygodnie temu zaczęłam kręcić hula-hop z anionowymi wypustkami (które podobno tworzy mięśnie skośne ), aczkolwiek kręciłam przez tydzień-dwa po pół godziny dziennie. Rzuciłam hula-hop tydzień temu (brak czasu), a teraz mam grypę, więc także nie kręcę.
Możliwe, że ta wyższa waga to mięśnie itd.. ale czy to możliwe, żeby po tak krótkim czasie uprawiania "ćwiczeń" utworzyłyby mi się mięśnie mające wpływ na wagę? Szczerze w to wątpię, ale się nie znam, więc proszę o opinię.
Co może być powodem tego tycia? Nie niepokoi mnie większa liczba na wadze, tylko to, że wzrasta ona systematycznie po ograniczeniu jedzenia. Zwylke przecież wzrasta przy nadwyżce, a spada po ograniczeniu.. coś jest nie tak?
Bardzo proszę o odpowiedź..
Nie koniecznie od nadmiaru się tyje.
Nie ma co się zmuszać do jedzenia. Ja jednego dnia zjem i 2 posiłki i nie będę głodny a dopiero następnego dnia zjem sobie 4 bo będę głodniejszy.
To jest naturalne....przecież nasz organizm powstawał w czasach gdzie na przemian był głód i najadaliśmy się do syta.
Jak jest źle ułożone jadło i źle ułożony stosunek BTW to i po 3 będziesz tyć.
Napisz swój typowy jadłospis.
Edo_ergo_sum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując