Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-02-08, 23:00   #1873
Madam Coco
Rozeznanie
 
Avatar Madam Coco
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 717
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Witajcie Dziewczyny!


Podczytuję sobie od pewnego czasu biochemiczne forum i jestem zszokowana, a jednocześnie zachwycona tym, co robicie i jak bardzo dbacie o swoją skórę twarzy.

Jestem w tym wątku bardzo początkująca, praktycznie od dnia dzisiejszego zaczęłam go studiować... Sama jestem na siebie zła, że aż tak późno.

W związku z moim małym obeznaniem w temacie, chciałabym zadać kilka pytań i proszę, nie bijcie, jeżeli będą się powtarzały, ale zrozumcie same, że nie mam tyle czasu i siły, aby przestudiować tak wiele stron Dlatego też z góry dziękuję za wszelkie wskazówki

Chciałabym zrobić sobie swój pierwszy naturalny krem. Nie umiem jeszcze sama "zadecydować" i obmyślić składu, dlatego muszę skorzystać z gotowców dostępnych na ZSK.

W tej chwili posiadam cerę bardzo wysuszoną (staram się ją jak najbardziej nawilżać i stosuję tylko kremy apteczne, innych się boję, że mnie zapchają). Od razu po umyciu potrafi zacząć mi się łuszczyć i jest ściągnięta. Borykałam się też z trądzikiem, w tej chwili mam tylko rozszerzone pory i wągry. Punktowo lub w "gorszych dniach mojej cery" stosuję Brevoxyl, co tłumaczy wysuszenie. Czuję, że moja skóra potrzebuje nawilżenia!

Dlatego pierwsze moje pytanie - jaki krem z tych gotowych poleciłyście mi i czy któraś z was go już robiła i mogła po krótce opisać efekty - czy warto, czy nie. Zależy mi także na tym, żeby krem nie wymagał miksowania ani większych skomplikowanych zabiegów.

Brałam pod uwagę te: Mikrozłuszczanie L.H.A, Przeciwtrądzikowy krem na noc z liposomami, Delikatny krem z kwasami PHA, Krem na noc - siedem witamin

Może lepsze byłoby serum? Serum 10% SAP?

Chciałabym żeby w mój krem miał działanie mocno nawilżające, ale przy tym też zapobiegające wyskakiwaniu niespodzianek - po prostu leczący skórą, dlatego też świetnie jakby w nim znalazły się takie substancje jak - mocznik, kwas hialuronowy czy witaminy.

Może któraś z Was posiada "własny" przepis, który byłby idealny i zechciałaby się ze mną podzielić?

Miałam w planach kupienie Juvitu, ale skoro zamierzam zrobić tego typu krem - nie będzie mi on już chyba potrzebny?

Strasznie Was przepraszam za te pytania, ale nawet nie wiem od czego mam zacząć, a chciałabym mieć piękną cerę

Z góry Wam dziękuję za JAKIEKOLWIEK odpowiedzi
__________________
Finezja życia.
Madam Coco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując