Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kolczyk w wardze - wątek zbiorczy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-01-15, 17:36   #2071
myCocaine
Zadomowienie
 
Avatar myCocaine
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: .
Wiadomości: 1 424
Dot.: Kolczyk w wardze - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Aleksaandra Pokaż wiadomość
czytałam, ale fakt że strona gdzieś tak 30 była dawno temu pisana.
wtedy pisali jeszcze jacyś dość rozeznani w tym ludzie, bo teraz to nie widzę żadnej pomocy. ; /
jednak ciągle proszę o pomoc.
Skoro wtedy pisali dość rozeznani w piercingu ludzie - to tym bardziej powinnaś DOKŁADNIE przeszukać, poczytać wątek. Uwierz, że na większość (o ile nie na wszystkie) Twoich pytań były pisane odpowiedzi

ale proszę:

- z Wawy nie jestem, więc co do salonów piercingu tam - to jestem zielona.

- tak, na początek najlepszy labret (taka kuleczka, wiesz?), najlepiej z bioplastu (jak już wspomniano wcześniej - minimalne prawdopodobieństwo osuwania się dziąseł), może być także tytan, czy ptfe. Odradzam stal chirurgiczną na świeże przekłucie.

- pytałaś o wymiary. Wymiary kolca? To Ci już odpowiednio w salonie piercer wymierzy (zależy od grubości wargi).

- przebijałam w dobrym salonie, zapłaciłam 60 plnów. Nie wydaje mi się, aby bardziej opłacało się mieć swój kolczyk. W każdym profesjonalnym studiu mają szeroki wybór kolców i przy okazji odpowiednio Ci go dobiorą.

-Ból to sprawa zupełnie indywidualna. Koleżanka wcześniej napisała, że nawet nie poczuła ukłucia. Ja poczułam, acz był to znośny ból (powiem, że nawet przyjemny)


- w moim przypadku opuchlizna była duża, naprawdę dość spora. Utrzymywała mi się około 8 dni od dnia przebicia.

-przez pierwse 3/4 dni warga boli dość mocno.

-świezo po przekłuciu (ok3h) powstrzymać się od jedzenia, pić wodę niegazowaną albo herbatki ziołowe.

-przez ok. tydzień po przekłuciu przestrzegać diety, która ma na celu wyklucenie produktów mlecznych, takich które zawierają cukier oraz ostrych poraw. Unikać nalezy także papierosów, alkoholu., gorących potraw, gum do żucia i napojów gazowanych

-przez ok 2 tyg po każdym posiłku płukać jamę ustną szałwią, czy dentoseptem.

-Radziłabym tez unikać całowania przez jakiś tydzień

-Ja dostałam nakaz mycia zębów pastą dla dzieci, lub ziołową.

-Oprócz tego przemywaj ranę z zewnątrz mydłem antybakteryjnym i sola fizjologiczną.

-KOLCZYKA NIE NALEŻY WYCIAGAĆ DO CAŁKOWITEGO ZAGOJENIA (2-3 MIES)!!

no

-
__________________
- What do you do when you win?
- PARTY!
- What do you do when you lose?
- PARTY HARDER!

Edytowane przez myCocaine
Czas edycji: 2009-01-15 o 17:40
myCocaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując