Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz III
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-08-24, 19:08   #3867
patricitka
Raczkowanie
 
Avatar patricitka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 118
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego lysienia.cz III

Ponieważ na razie nie mogę badać hormonów płciowych (za krótko od zakończenia laktacji), zrobiłam morfologię, żelazo i ferrytynę. Morfologia: wszystko w normie, żelazo: 139 (norma 37-145) zawsze było u mnie w normie, Jednak ferrytyna to zawrotne 18,10. Stwierdzam też, że moja niedoczynność musi wynikać z Hashimoto: mimo TSH ok 0,5 mam objawy niedoczynności, a i nadczynności też czasem. Znalazłam też moje stare wyniki z 2011 r, gdy zdiagnozowano problemy z tarczycą, przeciwciała anty-TPO ponad 450. Moja endo nigdy nie raczyła tego skomentować. Gdy męczyły mnie swego czasu zlewne nocne poty, wmawiała mi wcześniejszą menopauzę (a ja bałam się , że to jakiś nowotwór). Teraz wyczytałam, że to też jeden z objawów Hashimoto. Jedyny plus, że zapisuje mi Vigantoletten, bez badań oczywiście.
Ponawiam pytanie, czy ktoś zna może dobrego endo z Poznania, Gniezna lub okolic?
Wybieram się do rodzinnego, może chociaż na ta ferrytynę coś zaradzi.
patricitka jest offline Zgłoś do moderatora