Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Silikony wg Twojego Stylu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-08-19, 19:50   #1
prioress
Przyczajenie
 
Avatar prioress
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4
Question

Silikony wg Twojego Stylu


Czy ktoś czytał może artykuł p. Ewy Sarnowicz "Składnik dla niecierpliwych" poświecony silikonom na łamach wrześniowego TS?

Szczerze przyznam, staram się eliminować silikony, rozczytuję się wszędzie o ich szkodliwym wpływie na włosy i skórę głowy a tu taki tekst.

Dla niewtajemniczonych: Artykuł traktuje o "zbawiennym" wpływie silikonów na urodę,wychwala ich działanie i ich 'niezwykłe właściwości'. Cytowana jest wielokrotnie opinia lekarza (dr Koziej) który wychwala ich właściwości w kosmetyce.

Dlaczego zakładam watek?

Ponieważ jestem nieco zagubiona, wszem i wobec można czytać o negatywnym wpływie silikonów, szczególnie w szamponach na skórę głowy. Sama je wyeliminowałam i nie używam szamponów z nimi w roli głównej i muszę przyznać, że ma to zbawienny wpływ na włosy.

Na pewno tekst jest nie dokładny w pewnym sensie, bo nie opisuje dokładnie jakie silikony mają jakie właściwości, brakuje wg mnie fachowej nomenklatury i nazewnictwa.

Hmm.. to jak to jest z tymi silikonami? Czy mamy do czynienia z jakimś przekłamaniem albo propagandą?
prioress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując