Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-10-26, 20:10   #3040
marcheweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 239
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez malewara Pokaż wiadomość
Witam. Ja stosuje acne derm od dwoch dni. I juz wyskoczylo kilka krostek :/ No ale mam nadzieje ze to tylko przejsciowe. Mam pytanie odnoscie smarowania kremu po umyciu. W watku przeczytalam, ze po ok.15-30 minutach po umyciu twarzy nalezy smarowac. Z kolei retinoidy, np. isotrexin nalezy smarowac zaraz po oczyszczeniu skory, zeby lepiej sie wchlanal i lepiej dzialal. Czy nie jest podobnie z acne dermem?
Trzeba czekać minimum 15 minut. Ja to sobie tłumaczę tak (ale na chłopski rozum, więc nie gwarantuję, że to prawda), że to kwas, a jak wiadomo kwas i woda to niebezpieczne połączenie gwarantujące podrażnienie skóry, dlatego wilgoć musi odparować nim nałożymy krem. Nie wiem jak to się ma do używania innych produktów z kwasami, które możemy paćkać na mokre twarze, ale to już pytanie do uczonych Wizażanek Może sprawa PH albo bardziej dopracowanej receptury, co odbija się na cenie produktu, bo w końcu AD to taniocha
marcheweczka jest offline Zgłoś do moderatora