Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-10-21, 14:48   #2886
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ines 90 Pokaż wiadomość
Nieźle, ja po 25% glikolu miałam nie fajnie. :/ porobiły mi się strupki na 70% twarzy, a salicyl z tego co mi wiadomo jest silniejszy? Z czym go mieszasz i gdzie kupujesz? Chętnie też bym spróbowała, ale mam 150ml butle kwasu glikolowego z czego zużyte moze z 20-30ml, i chciałabym go zużyć do konca sezonu kwasowego ma termin 6miesięcy od otwarcia wiec pewnie i tak nie zdążę. Co do tych przyschniętych zaskórników to też zauważyłam, więc może jestem na dobrej drodze
ja raz przesadziłam ze stężeniem, to też miałam moze nie strupy, ale skorupę, która nie chciała zejść chyba z 2 tygodnie... ale to było jednorazowe.
Mieszam z olejem. Najlepiej się ponoć nadaje olej słonecznikowy (a więc i maceraty, które bazują na tym oleju właśnie) lub rycynowy. Ja robiłam na maceracie z kocanki, oleju konopnym i jojoba - jakoś specjalnie nie dostrzegam różnicy... Robiłam też na spirytusie, ale wiadomo, to już trochę bardziej drażni skórę. Na PEG-u też robiłam, ale tego nie powtórzę, bo po 2 takich zabiegach miałam armagedon na twarzy - mnóstwo stanów zapalnych... To albo od niego albo od kwasów AHA które stosowałam w formie toniku z BU.

nie wiem, czy glikolowy jest słabszy od salicylowego, to są różne kwasy, glikolowy to AHA, salicylowy BHA. Kwas salicylowy jest rozpuszczalny w tłuszczach, dlatego jest polecany do cery tłustej, trądzikowej.
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora