Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-09, 17:44   #1104
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez astraroth Pokaż wiadomość
Lori, ja mam lekkiego bzika jeśli chodzi o odkażanie. Garnek w sumie też nie ma bezpośredniego styku z zawartością w zlewce, ale przecież zdejmujemy go rękoma z palnika a nie sądzę, że za każdym razem po dotknięciu garnka ktokolwiek zmienia rękawiczki albo dezynfekuje dłonie.
Garnek trzymamy za uchwyty, nie dotykamy spodu. Poza tym ogień wyjaławia wszystko, z czym ma kontakt. Garnka można zresztą w ogólne nie ruszać, wystarczy wyciągnąć zlewki.

Cytat:
Napisane przez atopia Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Jakiego emulgatora użyć do masla do ciała? Chcę ukręcić masełko z twardych maseł z dodatkiem wody i uzyskać konsystencję zbliżoną do masełka z Alterry. Ewentualnie czy wyszłoby mi coś takiego jesli poprostu dodam trochę oleju?
Dodając sam olej, nie uzyskasz emulsji (drogeryjne masła do ciała to emulsje), zmienisz konsystencję maseł naturalnych, ale nie poprawisz ich wchłaniania. W maśle Alterry zastosowano Glyceryl Stereate Citrate z alkoholem cetearylowym (zamiast niego można wykorzystać alkohol cetylowy). Prostym rozwiązaniem jest gotowy układ emulgujący, np.: http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Baz...tek-moreli/473.
Weź pod uwagę, że emulsję będzie trzeba zakonserwować.

Jako baza świetnie się sprawdza Babydream Gesichts und Körpercreme. Można rozpuścić masła, poczekać aż ostygną i wmieszać do kremu.
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-08-09 o 18:29
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując