Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - zakladam salon kosmetyczny
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-15, 19:44   #8
Dally
Przyczajenie
 
Avatar Dally
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 19
Dot.: Zakładanie salonu kosmetycznego

Aby wykonywać zabiegi kosmetyczne trzeba mieć pozwolenie do wykonywania zawodu ,obszerny kurs kosmetyczny dający certyfikat unijny ,studium kosmetyczne (tytuł technika)lub studia kosmetologi.Oczywiście właścicielem salonu może być każdy bez uprawnień ale ni może wykonywać zabiegów wystarczy ze pracownik ma uprawnienia.Osobiście nie radzę wykonywać nawet prostych usług bez papieru ,są różne klientki a na pozwanie nas o źle wykonana usługę ,której skutkiem jest np uczulenie klient ma względem prawa aż 6 lat przesada,wiem ale klientki są różne...Dużo dziewczyn kończących studium kosmetyczne uważają że osoby kończące kursy kosmetyczne nie sa w stanie nauczyć się czegokolwiek .Ja osobiście jestem innego zdania tzn jeżeli chodzi o studium zaoczne ( nie dzienne bo tam szanse na utrwalenie wiedzy są ogromne)a kursy.Kończyłam kurs który trwał ok 3-4 miesięcy był naprawdę profesjonalny

KURS
-codzienne intensywne zajęcia na
modelkach+wykłady

-podręczniki do studium ,taki sam
zakres materiału co w szkole

-grupy po 3 osoby i osoba ucząca
(kosmetyczka z 30 letnim stażem)
-egzaminy
certyfikaty unijne kosmetyka 1 i 2 st
masażu wizażu itp

Studium (zaoczne)
-grupy po 20 25os

-nauczyciel nie jest w stanie indywidualnie podejść do uczącej sie

-zajęcia w weekendy co 2 tygodnie ,głównie wykłady

-tytuł technika

Uważam co nie jest tylko moim zdaniem lecz również p.kosmetyczki która prowadziła zajęcia i szkoli nauczycieli studium, ze świeżo po kursie kosmetyczka ma większe umiejętności niz osoba po zaocznym studium(ponieważ zatrudniała i takie i takie osoby) lecz przewaga studium jest tytuł technika który umożliwia np łatwiejszy dostęp do szkolenia się w kierunku mikropigmentacji.Liczę sie z tym że większość kursów jest naprawdę beznadziejnych ja wypowiadam się jedynie o jednym ośrodku (Markiel Wrocław)

Edytowane przez Dally
Czas edycji: 2009-01-15 o 19:50
Dally jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując