Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pora spojrzec prawdzie w oczy !
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-08-29, 22:01   #5
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Pora spojrzec prawdzie w oczy !

Mnie zapychaly oba za to Avene pokazalo swa zapychajaca twarz dopiero w trakcjie drugiego tygodnia stosowania. Mleczko L'Oreal po 3 dniach...
Do mleczka Avene wracam jednak gdy sie spiesze gdzies rano - 2 ml wchlaniaja sie w 5 minut a nie jak z Antheliosem DP/AL - 35.Grrr...

Zrobilam sobie tez kilka miesiecy temu, wlasna mieszanke pudrowa - jedwabny puder do ciala Hauschka, puder sypki Translucide 04 dla koloru i skrobia dla zwiekszenia matu.
Niestety "polprodukty" moga sie okazac na poczatku spora inwestycja (procz skrobii ) ale jedna porcja starcza mi na 2-3 miesiace, wiec mysle, ze zapas powienien w calosci wystarczyc na okolo 1,5 roku - 2 lata (bede musiala wymienic skrobie na nowa!) pudrowania beztalkowego filtrow, glownie LRP

Nie wiem, czy jednak na zime emulsja Avene nie bylaby najlepszym rozwiazaniem : nie musialabys juz uzywac nic nawilzajacego pod nia, jest swietna pod oczy - pielegnuje i nie migruje. To zdecydowanie moja zimowa faworytka. Odzaluje i bede kupowac co miesiac.
Ale z lekkich filtrow, to moze cos w sprayu? Moze byc tez Avene (wtedy jest 100 ml) albo moze Garnier do ciala? Byle wyzej niz 20spf (bedzie tez automatycznie wyzsza ochrona UVA) oraz byle pamietac o 2 ml do aplikacji. (Filtry Garnier to L'Orealowska stajnia czyli tez same, stabilne filtry co LRP.)

Brode mozesz traktowac 1-2 razy w tygodniu maseczka aspirynowa (byle zbyt mocno nie pilingowac! W aspirynie jest jak wiemy kwas salicylowy doskonale radzacy sobie z takimi niespodziankami ) i zrobic sobie tonik:
w proporcjach 1:9 nierafinowany, ekologiczny ocet JABLKOWY + woda destylowana,przegotowana. Mozna dodac kilka kropel olejku z drzewa herbacianego (calosc przefiltrowac wtedy przez szary filtr do kawy).
Trzymac tydzien w lodowce, najlepsze sa do tego butelki po syropach, z ciemnego szkla.
Oba specyfiki wymiataja skutecznie zaskorniki i lagodza stany zapalne.
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując