Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Problem z odbyciem stosunku - za ciasna pochwa?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-04-14, 15:33   #14
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Problem z odbyciem stosunku - za ciasna pochwa?

Cytat:
Napisane przez lulanka
Rozszerzenie następuje po rozluznieniu mięsni....
Od tego są specjalne ćwiczenia ale nie tego typu co podajesz Marilyn....
Widzisz niekoniecznie. Sposób wziełam z lekcji dla osób transseksualnych, które po zmianie płci z męskiej na żeńska maja takie zalecenie lekarskie, że kilkanaście minut dziennie za pomoca wibratora maja rozszerzac pochwę, poniewaz jest ona ciasna i nie przystosowana do penetracji.
Jak juz wspomniałam, znam osobe, która ma ( miała?) taki sam problem. I nie chodziło tu o brak nawilżenia, czy tez zaciskanie miesni. Z reszta, co ja tu będę o innych. Mój pierwszy chłopak tez sie we mnie nie mieścił. Dopiero gdy zaczełam stosowac najwieksze tampony i trenowac w sposób podobny o jakim pisze pozbyłam sie problemu. Z tym że miałam wtedy z 16 lat.
Oczywiście przyczyna może leżeć w psychice, ale na ten temat sie nie wypowiem, bo brak mi i wiedzy i doswidaczenia w tym względzie.
Mysle, że żaden sposób nie jest zły, jeśli może pomóc.
Acha, sposób ten też działa na psychikę: ciało uczy się, że penetracja jest przyjemna, nie kojarzy tego z bólem i dzięki temu z mężczyzną jest łatwiej
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując