Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-04-25, 16:09   #4196
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Też o tym czytałam parę artykułów I tu moje pytanie, czy kwasy oraz peelingi zapobiegają także tym zmianom? Jak walczycie z utratą jędrności i obwisami, które po 30-ce nadciągają powoli, ale nieuchronnie?
Ja nie zauważyłam, żeby kwasy czy retinoidy zatrzymywały u mnie starzenie. Pierwszych używam ponad rok, drugich używałam prawie rok. Podczas smarowania się Zorakiem pogłębiły się wtedy ledwie widoczne bruzdy wokół ust.

Ale moje oznaki starzenia są raczej związane z mimiką i nawykami - od tego mam te bruzdy wokół ust i ostatnio wyraźnie uwidacznia mi się podbródek, bo dużo czasu spędzam z pochyloną głową, czy nad książkami czy laptopem. Nie sądzę, żeby jakiekolwiek zewnętrzne smarowidła, na receptę czy bez, coś tu pomogły. Robię ćwiczenia na mięśnie twarzy, ale nie wiem, po jakim czasie można oczekiwać efektów. Masaże u mnie odpadają - mam po nich wysypy pryszczy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując