Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak być silniejszą? Jak się zmienić?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-12-17, 18:24   #5
Deede
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3 965
Dot.: Jak być silniejszą? Jak się zmienić?

Cytat:
Napisane przez ojp Pokaż wiadomość
nie uważam się za słabą osobę, ale zbyt pewna siebie również nie jestem. zaczęłam leczyć moje kompleksy, zwróciłam większą uwagę na swój wygląd bo nie ma co się oszukiwać, ludzie najpierw oceniają Cię z zewnątrz, kategorią "fajna/niefajna".
może psycholog, może literatura w jakimś stopniu mogłby pomóc? osobiście sięgnęłam po książki psychologiczne np. " szatnaż emocjonalny, tokstyczni rodzice, toksyczne namiętności" i czytając je widzę w nich własne problemy, własne postępowania ale dzięki fachowym poradom zawartym w tych książkach staram się kontrolować negatywne zachowania, przestałam się tak wszystkim przejmować, lepiej znoszę krytykę, inaczej patrzę na wiele spraw, inaczej patrzę na ludzi i ich postępowania i często udaje mi się rozszyfrować ich zagrania
Tylko z takimi "poradnikami" to ostrożnie, bo spora część jest do d.., a nawet jeśli trafimy na dobry, to my sami musimy mieć dużo samokrytyki, ale CELNEJ, żeby coś nam to dało. Wierzcie mi, że bardzo rzadko zdarza się, aby człowiek sam dobrze siebie zdiagnozował.. Najczęściej szuka się przyczyn problemu tam, gdzie nam wygodnie. Można zwalać winę na rodziców i innych bliskich, że wpoili nam to czy tamto. I po części pewnie ma się rację. Ale mało kto stanie przed lustrem i stwierdzi ( a co nieraz prawdą jest) - "ok, co mi inni zawinili to trudno, ale większość życia spartoliłam sama, bo ... (i tu sobie można powstawiać duużo rzeczy) Pora wziąć się do roboty"
__________________

Deede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując