Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak podkreślić jasną cerę? część VIII
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-07-08, 15:18   #739
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
skoro już mówicie o azjatyckich filtrach: miałyście styczność z pudrami SPF 50? jest ich parę na e-bayu, korci mnie żeby kupić ale nie wiem na który się zdecydować...
ja nie miałam niestety, a puder z filtrem z kolorówki już się u Ciebie nie sprawdza?

Za mną kolejny dzień z filtrem LRP spf50. Wciąż mnie do siebie nie przekonał zdecydowanie wizualnie, pod makijaż o niebo lepiej sprawdza się aquagel ale ma za niski filtr no i cena zdecydowanie za wysoka jak na spf30- w internetowych aptekach różnica cenowa między tymi dwoma filtrami to zaledwie parę złotych co dla mnie jest skandalem
Wracając do emulsji, nie nakładam przepisowej(zalecanej laboratoryjnej) ilości- zresztą chyba nikt nie jest w stanie w warunkach miejskich(a nawet plażowych)nałożyć 2ml na 1cm kwadratowy skóry jeszcze na twarz. Emulsja mimo to jest tłusta, niby te olejki miały się "ulotnić" i filtr miał wsiąknąć ale u mnie tego nie ma,tzn wchłania się, nie bieli, nie proszkuje, nie smuży ale zostaje ewidentnie tłusta warstewka. Dla cery suchej, dla osób nie noszących makijażu owszem, jest to chyba obecnie najbardziej sensowna propozycja. Dla cery tłustej, w upalne dni, w celu stosowania pod makijaż nie bardzo. Do tego mam wrażenie że działa zaskórnikotwórczo, przy aquagel tego nie odnotowałam. Myślę że w chłodniejsze dni lepiej się spisze ale jak będzie chłodniej to i filtr mogę mieć niższy więc to mija się z celem.
Przy tym filtrze nie ma potrzeby stosowania pod spód kremu(jest pielęgnujący) -czego ja akurat i tak nigdy nie robię bo na chłopski rozum mija się to z celowością stosowania filtrów chemicznych które działają dopiero gdy się wchłoną w skórę a kremy nawilżające itp przecież tworzą mniejszą lub większą okluzję i zdecydowanie zmniejszają dobre wchłonięcie się filtrów chemicznych.
Także rewolucji nie ma, LRP coś tam działa, jest lepiej z roku na rok jednak ja jestem wciąż nie usatysfakcjonowana
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując