Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-26, 10:20   #3736
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Mina1991 Pokaż wiadomość
To super
BTW Swoją drogą nigdy nie przypuszczałam, że filtry azjatyckie są słabsze niż te nasze europejskie... Azjatki mają wręcz manię na punkcie ochrony przed szkodliwym promieniowaniem...:confus ed:
Nie wiadomo tak naprawdę, czy są słabsze. Są inne. Sądząc po składach, to nie mają one najlepszych filtrów, ale z drugiej strony nie wiemy nic o ich technologii produkcji.

Taki przykład, który mnie ostatnio zastanawia. Puder Lavida Vital Recovery BB Cream IRF35 SPF50+ PAA+++ KLIK. Jako jeden z nielicznych produktów posiada faktor IRF czyli ochronę przed promieniowaniem podczerwonym.
A filtry w nim użyte to najzwyklejsze Ethylhexyl Methoxycinnamate, Titanium Dioxide i Zinc Oxide. Jakim cudem to ma zapewniać tak zaawansowaną ochronę?


Cytat:
Napisane przez Mina1991 Pokaż wiadomość
1 - Jak długo od momentu otwarcia opakowania filtr jest zdatny do użytku bez utraty swoich właściwości?
Mam jakiś filtr od zeszłego lata i nie wiem czy mogę go użyć a na opakowaniu nie jest napisane. Jest tylko info o ogólnym terminie ważności (ale to oczywiste, że musieli napisać)
.

Najczęściej spotkasz opinię, że trzeba zużyć w jeden sezon.

Cytat:
Napisane przez Mina1991 Pokaż wiadomość
2 - Jak odróżnić filtr fizyczny od chemicznego?
Czym się sugerować w składzie, na opakowaniu?
Filtry fizyczne czyli MINERALNE są dwa: dwutlenek tytanu (Titanium Dioxide) i tlenek cynku (Zinc Oxide). Jeśli produkt zawiera tylko filtry mineralne, to producent o tym pisze. Tylko takie filtry są dopuszczalne w segmencie eko.

Cytat:
Napisane przez Mina1991 Pokaż wiadomość
[B]3 - Jeśli miałabym filtr chemiczny to kolejność nakładania byłaby: filtr -> krem na dzień -> make up?
Czytałam ostatnio, że chemiczny działa tylko w bezpośrednim kontakcie ze skórą, wchłania się...
Nigdy nie nakładasz żadnych kremów na filtr! Obojętnie jaki. Możesz go przypudrować lub nałożyć makijaż.
Jeśli musisz kłaść krem, to tylko pod filtr. Lepszym wyborem jest lekkie serum.

Cytat:
Napisane przez Mina1991 Pokaż wiadomość
4 - Czy filtr mineralny jest tym samym co fizyczny?
Czy też to dwa zupełne inne?
Filtr fizyczny = mineralny.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora