Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Frezarka - ceny, opinie, frezy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-08-16, 11:12   #1191
Klutka
Rozeznanie
 
Avatar Klutka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 535
Dot.: Frezarka do pięt- polecicie jakąś?

Jeśli ktoś ma naprawdę poważny problem ze zgrubiałą skórą na piętach zwykła frezarka (nawet taka z gabinetów kosmetycznych) może co najwyżej połaskotać pięty. Posiadam w domu frezarkę activ w gabinecie kosmetycznym też pracujemy na profesjonalnych i służy mi to tylko i wyłącznie do wykończenia podeszwy - radzi sobie z zadziorkami na palcach i małymi zrogowaceniami, ale nie wygładzi grubej skóry pięt! Do tego nadają się tylko frezarki podologiczne o dużej mocy i wysokich obrotach - one kosztują ponad 1000 zł. Zwykłe frezarki mają za małą moc. Moja mama ma problem z grubą skórą na piętach i oto jak wygląda u mnie opracowanie takiej podeszwy:
1. Pedicure raz tydzień bądź dwa tygodnie
2. Odmaczamy stopy w misce z ciepłą wodą przez minimum pół godziny i do miski dodajemy jakąś sól do stóp z DUŻĄ ZAWARTOŚCIĄ MOCZNIKA
3. Po wyjęciu z wody i osuszeniu stóp biorę do ręki omegę i ścinam zgrubiały naskórek. Pamiętajcie żeby nie ścinać zbyt głęboko (bo wtedy skóra się broni i będzie nam wytwarzała później jeszcze więcej naskórka) po każdym użyciu wymieniamy żyletkę
4. Biorę tarkę sholla metalową https://www.e-apteka-niezapominajka....stop-1-szt.jpg jest to najlepsza tarka na jaką trafiłam i szoruję zgrubienia. Jeśli skóra była dobrze wymoczona zobaczycie jak się naskórek sypie - czasami ogromne ilości
5. Następnie do frezarki wkładam sobie frez kapturkowy i wygładzam powierzchnię
6. Peelingujemy stopy peelingiem ale UWAGA na sucho po czym zmywamy peeling
7. Nakładamy na stopy krem z mocznikiem i kwasami.

Nie ma bata żeby po tak zrobionym pedicure skóra nadal była w opłakanym stanie
Pamiętajcie, że jeśli chodzi o zgrubienia na stopach duże znaczenie ma obuwie w jakim chodzimy i wady stóp (haluksy, płaskostopie itp.)
Klutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując