Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Bezterminowa Umowa o dzieło
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-09-01, 16:27   #4
Nebtu
Raczkowanie
 
Avatar Nebtu
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Neo-Tokyo
Wiadomości: 366
Dot.: Bezterminowa Umowa o dzieło

Cytat:
Napisane przez MalarskiSen Pokaż wiadomość
Tego w umowie nie mam, mam tylko co będzie jeśli pobiorę z tego korzyści (czyli wezmę kasę za wypisanie formularza) albo coś zniszczę.
Wiem, że za sprzedanie danych osobowych jest kara 1000 zł i wyżej lub za zniesławienie np. konkurencyjnej firmy przy czym wchodzi to także rozprawa sądowa.
O ile nie zamierzasz tego robić, nic Ci nie grozi.

Cytat:
Napisane przez MalarskiSen Pokaż wiadomość
Wiem, że ogólnie jest kara 50 zł za niedostarczenie arkuszy do biura po pracy ale ja ich nie mam a wiem, że każdy akwizytor dostaje swój indywidualny numer i kontakt z centralą a ja nic takiego nie mam, nie wypełniłam żadnego z arkuszy dlatego też nie dostanę żadnego wynagrodzenia.
To dotyczy prawdopodobnie tego, kiedy akwizytor "idzie w teren" i traci arkusze, czyli Ciebie również nie dotyczy.

Umowa o dzieło to umowa cywilnoprawna i wszystko zależy od jej treści (ew. od treści przepisów Kodeksu cywilnego, co innego niż w umowie o pracę). Jej wypowiedzenie jest jednostronną czynnością i nie wymaga zgody Twojego szefa.

Dla świętego spokoju możesz napisać pismo - wypowiedzenie umowy o dzieło (wskaż, o jaką chodzi: data zawarcia, strony - siebie i szefa czy firmę, czy z kim ją zawierałaś, sygnaturę, jeśli jakaś jest, albo numer czy coś - jakiś identyfikator, jeśli jest na umowie, którą wypowiadasz). W treści pisma napisz wprost: Wypowiadam/dokonuję wypowiedzenia (itd.) - żeby nie było wątpliwości. Podpisz się własnoręcznie i wyślij poleconym za potwierdzeniem odbioru. Będziesz miała dowód doręczenia pisma (złożenia oświadczenia woli o wypowiedzeniu umowy).

I już.
Nebtu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując