Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-03-28, 19:27   #22
Marzeniatko
Zakorzenienie
 
Avatar Marzeniatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 11 650
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez matysia153 Pokaż wiadomość
ja bym sie chciala zapytac czy osoby majace duze probelmy zoladkowo-jelitowe sa wzdete?

i jakie warzywa ja moge klasc na kanapke oprocz kielkow, zielonej salaty i pomidorow przy duzych nadzerkach??
Mogą, ale nie muszą być wzdęte. Przy problemach z żółądkiem, bądź przy nadżerkach mogą wystepować wzdęcia, zaparcia, bóle brzucha, czy zgada.

Jeżeli chodzi o warzywa - pamiętaj, żeby je dobrze ugotować, rozdrobnić, czy nawet przetrzeć - dzięki temu nie bedą podrażniać błony śluzowej żołądka. Przy nadżerce powinnaś unikać grzybów, cebuli, suchych roślin strączkowych, kapusty, papryki, czy ogórków. Wybieraj warzywa lekko strawne, niestety oprócz podanych przez Ciebie przykładów nic więcej nie przychodzi mi do głowy


Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
wątek jest świetny moim zdaniem

od jakiegoś czasu stosuję się do zasady - kolacja głownie białkowa
moje pytanie brzmi - ktoś ma po takiej kolacji zgagi stulecia?
ja mam tak silne, że przez to nie moge zasnąć i zasada "kolacja 1-3 godz przed snem" nie jest zachowana, bo bywa, że męczę się po takim jedzonku nawet 5-6 godzin i dopiero nad ranem zasypiam (ze zmęczenia)

ale nadal sie w to "bawię", narazie jeszcze liczę, że mój organizm sie przyzywczai
Myślę, że nie możesz lekceważyć tej zgagi. Jeżeli ona cały czas powraca powinnaś zgłosić się z tym do lekarza. Zgada najczęściej występuje po produktach ciężkostrawnych, węglowodanach, potrawach smażonych.. ale nie po białku. A może w ciągu dnia pijesz dużo kawy/napojów gazowanych/soku pomidorowego? Albo jesz sporo cebuli? Bo to one bardzo często wywołują zgagę.
__________________
fragment mojego makijażowego świata

B L O G


Marzeniatko wystarczy Marzena
Marzeniatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując