Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-05-05, 12:40   #62
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez julka82 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, skład szamponu Vichy Dercon jest następujący:

aqua, sodium laureth sulfate, glycerin, coco-betaine, dimethicone, cetyl alkohol, hydroxystearyl cetyl ether, selenium sulfide, salicylic acid, butylparaben, carbomer, DMDM hydantoin, ethylparaben, isobutylparaben, methylparaben, phenoxyethanol, PPG-5-ceteth-20, propylene glycol, propylparaben, sodium hypochlorite, sodium methylparaben, parfum


Czy są w nim składniki, przez które nie powinnam używać tego szamponu w ciąży?
ja bym go nawet i nie w ciąży nie używała... czy go coś konkretnie w ciąży dyskwalifikuje to nie wiem - opinie będą podzielone, bo tak do końca to nie wiadomo, co jak może się odbić na dzidziusiu. ale w tym vichy jest cała masa konserwantów, które są dość kontrowersyjne i dla świętego spokoju lepiej je ograniczyć (dmdm hydantoin przede wszystkim; co do parabenów to zależnie od źródła...). prócz tego nie poleca się kwasu salicylowego w ciąży, ale tutaj nie będzie go dużo i jako że to jest szampon, to nie działa długo na skórze, więc tu bym nie panikowała...
nie wiem, jak jest z selenium sulfide - to on ma działać przeciwłupieżowo. podobno trzeba z tym składnikiem bardzo uważać, nie stosować na podrażnioną skórę, uważać na oczy - bo jak się dostanie do krwi, to grozi zatrucie (??? tylko podaję, co znalazłam... a ile tego trzeba, żeby faktycznie działało trująco, to ja nie wiem...)
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując