Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Tłuszczak w piersi
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-05, 17:55   #12
_malayka
Zadomowienie
 
Avatar _malayka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 056
Dot.: Tłuszczak w piersi

Mi w sierpniu tamtego roku ginekolog podczas USG wykryła wiele takich zmian w jednej piersi.
Największa miała 12 mm, czyli aż 1.2 cm, mniejsza 6 mm, pozostałe sporo mniejsze.
Wysłała mnie do innego lekarza na USG - (lepsza aparatura w Warszawie) on stwierdził, że zmiana ma wszystkie typowe cechy fibroadenomy, ale dla bezpieczeństwa lepiej wykonać biopsję - szczególnie, że mam obciążenie genetyczne - babcia ze strony ojca miała wiele lat temu raka sutka.
Zrobiłam biopsję cienkoigłową aspiracyjną celowaną - nie wiem o jakiej pisałaś pushit - może o gruboigłowej?
Bo jak mi powiesz, że BACC boli, to chyba padnę
To nawet ukłucie nie było, wręcz takie uszczypnięcie i nagle lekarz powiedział: już.
Biopsja potwierdziła jedynie, że zmiana jest łagodna, ale nie wykryła jakiego dokładnie rodzaju.
Też byłam u onkologów, jeden powiedział, że najlepiej wyciąć, inny żeby nie wycinać, bo jestem młoda, na razie obserwować czy się nie powiększa - ale zaznaczyła, że raczej cud nie wystąpi i nie wchłonie się.
Najwyraźniej jednak nastąpił - byłam pod koniec stycznia br. roku na kontrolnym USG, największa zmiana ma obecnie 6 mm
Zmniejszyła się o połowę w stosunku do tego, co było w sierpniu.
W międzyczasie zrobiłam jeszcze badania genetyczne pod kątem mutacji genu BRCA1, które wykazało, że tejże mutacji nie mam, więc tym bardziej śpię spokojnie.

Odstawiłam jedynie antykoncepcję hormonalną, która podobno mogła się bezpośrednio do tego przyczynić i raczej już nie do nie wrócę.


Reasumując: jeśli jesteś młoda, nie przyjmujesz leków hormonalnych, nie masz znacznego obciążenia onkologicznego w rodzinie, to na razie to jedynie kontroluj.
Rób sobie badania palpacyjne sama i co 6 miesięcy wykonuj USG w dobrym gabinecie z nowoczesnym sprzętem.
I nie denerwuj się
__________________

Wszystko jest piękne, nawet na pewno, jeśli się ma te dwadzieścia parę lat. Wtedy są złudzenia i miłość – i wszystko jest do zdobycia, bo właśnie te głupie dwadzieścia lat.






_malayka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując