Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Sklep z odzieżą damską - wszystko do A do Z - pytania, wątpliowsci, koszta, itd
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-10-23, 17:13   #14
AmericanGirl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gdańńńńsk . Paradise City
Wiadomości: 1 209
Dot.: Sklep z odzieżą damską - wszystko do A do Z - pytania, wątpliowsci, koszta, itd

Również przymierzam się do otwarcia sklepu odzieżowego , ale dopiero jakoś w marcu , razem z TZem . Największy problem to lokal - ceny w Gdańsku , z dobrą lokalizacją są kosmiczne i trzeba naprawde dobrze trafić . Co do ciuchów to trzeba pojeździć , posprawdzać aż w końcu trafi się na świetne ciuchy .


Odnośnie pytania Joanny - dzialalność gospodarczą powinien zarejestrować każdy , kto zarabia w sposób zorganizowany i ciągły. (To się pewnie tyczy sprzedaży np na allegro) A jaka kwota to nie wiem

Edit : znalazłam jeszcze informację odnośnie sprzedaży na aukcjach internetowych . Jezeli zakupi się towar z myślą o bezpośredniej sprzedaży np 15 tych samych bluzek - to jest to traktowane jako działalność zorganizowana i sprzedawca powinien zarejestrować działalność gospodarczą

---------- Dopisano o 17:35 ---------- Poprzedni post napisano o 17:24 ----------

Cytat:
Napisane przez kycia1 Pokaż wiadomość
1. Czy zawsze musze miec faktury zakupu na towar? Czy np w momencie gdy kupie cos wyjatkowego np na allegro od osoby fizycznej i bede chciala sprzedac u siebie w sklepie to czy tak moge? (nowa rzecz)

Nie jestem pewna ale chyba nie musisz mieć faktury . Wystarczy dokument dokonania transakcji np zarchiwizowana aukcja na której się kupiło lub potwierdzenie zakupu , które przychodzi po wygranej aukcji na mail'a - dzięki temu można udowodnić za ile się kupiło daną rzecz i nie trzeba płacić podatku od całej kwoty sprzedaży ( od tej ceny za którą się sprzedało rzecz wcześniej zakupioną ) a tylko od tej kwoty , którą się na transakcji zarobiło . Takie jest moje zdanie , a że ekspertem nie jestem -głowy nie dam

---------- Dopisano o 18:13 ---------- Poprzedni post napisano o 17:35 ----------

Cytat:
Napisane przez kycia1 Pokaż wiadomość



3. Czy ktos z Was mial sklep z odzieża ? Jesli tak to ile wstepnie wydaliscie na remont+ wyposazenie+towar? Jakie sa jednym slowem wstepne koszta?
Cięzko to oszacować , bo od wielu czynników to zależy .
Po pierwsze miasta w jakim sie sklep chce otworzyć , a co za tym idzie , koszt wynajmu lokalu równiez jest bardzo zróznicowany .

Np . w małym CH można wyjać lokal za ok 2000zł /mc . Na najbardziej ruchliwej ulicy w dużym miescie 20 ooozł/mc

Trzeba liczyć się z tym , że czasem trzeba zapłacić za ileś miesięcy z góry , przy wynajmie - więc dochodzą dodatkowe koszta .

Następnie to czy lokal jest do remontu czy wystrczą lekkie poprawki .

Wyposazenie lokalu również zalezy od jego wielkości , ale z reguły nie są to drogie rzeczy - myślę , że przy średniej wielkości lokalu , bez jakiegoś szałowego wyposazenia koszt będzie w granicach 2000-2500zł (na rzeczy typu lada , wieszaki , półki , siatki , fotel , lustra , manekiny + jakiś obraz , coś dla upiększenia sklepu )+ kasa fiskalna .

No i ilość towaru i jego cena zależy tylko od ciebie .

Moim zdaniem jeśli chce się wynając niewielki lokal za ok 3000zł to na początek koszta będą przedstawiać się tak

lokal - 3000 zł
wyposażenia - 2000zł
kasa fiskalna - 1500zł
lekki remont - 800zł
asortyment - 10000zł
------------------
24.500zł

ale dobrze miec jakieś pieniązki w zanadrzu , na wszelki wypadek .
No i trzeba się liczyc z tym , że nie od razu zaczniemy na sklepie zarabiać , więc na rachunki warto mieć pieniązki

Takie jest moje zdania
__________________
get rich or die tryin'

Edytowane przez AmericanGirl
Czas edycji: 2009-10-23 o 16:31
AmericanGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując