Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Namawianie do jedzenia - co wóczas czujecie i co robić ?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-06-03, 20:12   #4
Alejka
Rozeznanie
 
Avatar Alejka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 827
Dot.: Namawianie do jedzenia - co wóczas czujecie i co robić ?

Ilta, jesteś w trakcie leczenia, ale kombinujesz..zupełnie bez sensu.

Bardzo dobrze, że nie unikasz spotkań towarzyskich z tak błachych powodów, jak choćby obecność ton jedzenia, które notabane może Cię sprowokować do chorego myślenia, i w konsekwencji może doprowadzić do kompulsywnego objadania.

Pytasz o sposoby radzenia sobie w sytuacji, gdy ktoś Ci 'wciska' jedzenie na siłę. Nie jest tak, że całą tę sytuację wyolbrzmiasz? Myślę, że osoba, która czestuję Cię czymkolwiek, chcę Ci po prostu sprawić przyjemność..Jako osoba zaburzona może Ci się włączyć czerwona lampka i pomyślisz "aha.sprawdzają mnie, ale nie pokaże jaka jestem słaba" - z tego typu myśleniem musisz walczyć, a psycholog ma Ci w tym pomóc...usunąć przyczynę tego typu rozmyślania i przywrócić radość z zaspokajania swoich fizjologicznych potrzeb,to właśnie w trakcie choroby utraciłaś. Zdrowy człowiek nie zastanawia się, czy się poczęstować,na ile powinien sobie pozwolić, po prostu cieszy się każdej chwili spędzonej w gronie przyjaciół. Jeśli Oni nie wiedzą, o Twoich problemach z odżywianiem, wytłumacz..na spokojnie. Powinni zaakceptować stan rzeczy, jeśli Cię szanują (ofc). Żadnych kłamstw, w końcu przyszłaś dla towarzystwa tych osób.

Rodzina, to zupełnie oddzielny temat. Tutaj również jest potrzebna długa rozmowa. Musisz uświadomić krewniaków ,że jesteś na pewnym etapie swojego życia, w którym pragniesz wszystko naprawić, ale na to potrzebujesz czasu i przede wszystkim ich wsparcia. Nie potrafisz za pstryknięciem palca przywrócić chwil, w których jedzenie było dla Ciebie zwykłą przyjemnością. Nie zawsze przecież pokarm był ucieczką emocjonolną, formą odreagowania, wynagrodzenia lub ukarania siebie za coś.

Edytowane przez Alejka
Czas edycji: 2011-06-07 o 20:20
Alejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując