Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Przygotowanie do rozszerzonego angielskiego :]
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-10-21, 23:28   #1
Anisia5554
Raczkowanie
 
Avatar Anisia5554
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 42

Przygotowanie do rozszerzonego angielskiego :]


Mam nadzieję, że mi pomożecie chociaż w małym stopniu.
Potrzebne mi dobre repetytorium z angielskiego przygotowujące do matury rozszerzonej. Mam już przerobione wszystkie słówka z czarnego repetytorium Longmana, do tego niebawem zabieram się za książkę Janusza Siudy (tą żółtą), żeby nieco podszlifować gramatykę w teorii, a przynajmniej te najważniejsze rzeczy. Chciałabym jakieś repetytorium, które 1] poszerzy mój zakres słownictwa o przydatne do matury rozszerzonej zwroty (czyli posiadające "bogaty" bank słówek) 2] Będzie zawierało dużo ćwiczeń maturalnych (teksty na czytanie ze zrozumieniem, listeningi, ćw. gramatyczne i wypracowania) 3] Fajnie, gdyby miało też jakieś objaśnienia gramatyki w teorii, bo książki Janusza Siudy nie będę przerabiać "od deski do deski", może się zdarzyć, że pominę co nieco a to akurat będzie miało znaczenie. A propos ^^
Co z gramatyki jest najważniejsze na maturze rozszerzonej? Chciałam powtórzyć głównie wszystkie czasy, mowę zależną, stronę bierną i okresy warunkowe, czy coś jeszcze jest istotne? Jeżeli tak, to co? Na co zwracać uwagę przy nauce gramatyki? Dodam, że będę przygotowywać się sama, nie będę uczęszczać na kursy.

No i będę niezmiernie szczęśliwa, jak ktoś mi poleci repetytorium, które byłoby dla mnie odpowiednie Bo ja się na tym nie znam i nie chcę kupować w ciemno, a pewnie tutaj jest sporo osób, które mają jakieś obeznanie w tej kwestii
Anisia5554 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując