Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - dermaroller-co ile stosować i co pod pod rolkę
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-06-06, 11:53   #2
Dr Iwona Marycz-Langner
Raczkowanie
 
Avatar Dr Iwona Marycz-Langner
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 39
Dot.: dermaroller-co ile stosować i co pod pod rolkę

Cytat:
Napisane przez asia7696 Pokaż wiadomość
Witam
Kupiłam dermaroller 0,5 i zaczęłam rolować twarz. Po pierwszym rolowaniu byłam bardzo czerwona, jednak zaczerwienienie zniknęło następnego dnia. Słyszałam, że są odpowiednie kosmetyki-typowe pod rolkę. Jakie to kosmetyki?
Przyznaję, że zakupiłam kwas hialuronowy 1,5% i już kilkakrotnie zastosowałam go pod rolkę. Zauważyłam też, że moja twarz znacznie się poprawiła odkąd roluję twarz rolką. Przede wszystkim znacznie spłyciły się moje zmarszczki a twarz nabrała sprężystości no i w końcu moje pory nie są już takie rozszerzone jak były.
Mam w związku z tym pytanie;
Z jaką częstotliwością można rolować twarz żeby nie dostać martwicy skóry?
Czy kwas hialuronowy może być stosowany pod rolkę,
Jaki inny kosmetyk pod rolkę można zastosować dla kobiety w wieku 36 lat, żeby zapobiec wiotczeniu skóry.
Ja niestety mam złe doświadczenia jeżeli chodzi o stosowanie dermarollera. Kilka z moich pacjentek, które korzystały wcześniej (nie u mnie) z zabiegów wykonywanych tym urządzeniem i stosowały go również w domu na początku miały dobre efekty, ale docelowo drobne, powtarzające się urazy skóry spowodowały jej znaczne uszkodzenie. Zmarszczki nasiliły się, pojawiły się popękane naczynka itp. Skóra wyglądała dużo starzej. Wieloma zabiegami musiałyśmy doprowadzać ich skórę do zadowalającego stanu .

Jeżeli koniecznie chce Pani korzystać z tego urządzenia myślę, że nie wolno stosować więcej zabiegów niż 3 w serii co 6 tygodni, bo tyle potrzeba czasu na regenerację skóry po zabiegu. Dwie, trzy serie w roku. Jeżeli chodzi o stosowanie urządzenia w domu to nie częściej niż jeden zabieg co 3 tygodnie. Musi Pani być ostrożna w wyborze kosmetyków czy substancji stosowanych podczas zabiegu oraz po jego zakończeniu, bo poprzez mikrouszkodzenia przenikają w głąb skóry nie tylko substancje aktywne, ale też konserwanty, substancje zapachowe, barwniki itp., co może wywołać w skórze niepozytywne efekty. Najlepsze byłyby oprócz kwasu hialuronowego: peptydy, witamina A, witamina C .
Dr Iwona Marycz-Langner jest offline Zgłoś do moderatora