Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-09-15, 18:08   #3797
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
moim zdaniem zdjęcie soczewek przynajmniej raz w tygodniu,już nie mówię, że na cały dzień, ale chociaż na wieczór i na noc jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Oko troszkę odpocznie a soczewki się wyczyszczą.

A jeżeli nie zdejmujesz ich dlatego, że płyn do czyszczenia zawiera konserwanty to polecam płyn Aosept na bazie wody utlenionej, która po zdezynfekowaniu soczewek się neutralizuje do samej soli fizjologicznej.
Nie ma w nim zbędnej chemii tylko trzeba przeczytać uważnie instrukcję obsługi żeby sobie wody utlenionej nie nalać do oka
A ten płyn można stosować do wszystkich soczewek?

Noszę soczewki też dość długo, bo już ponad 10 lat. I grzecznie zdejmuję je codziennie wieczorem, mimo że nadają się do ciągłego noszenia. Zdarzało mi się w nich spać (w pociągu, po imprezie itp.) i odczuwałam wtedy duży dyskomfort. Soczewki przyklejały się do gałki i były zamglone. Ostatnio nawet daję oczom więcej odpoczynku i staram się częściej nosić okulary (mimo że ich nie znoszę). Niestety okulistka przepisała mi za słabe i muszę kupić nowe. Typowe gadanie, że "wzrok trzeba trenować" itd. Tylko ja w nich widzę dobrze na odległość wyciągniętej ręki. Nie wiem, jak musiałabym "trenować", żeby widzieć w nich lepiej...

Edytowane przez Melya
Czas edycji: 2012-09-15 o 18:11
Melya jest offline Zgłoś do moderatora