Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Suche skórki wokół paznokci
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-09-28, 12:55   #4
Le_Souvenir
Kawoholiczka
 
Avatar Le_Souvenir
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 21 453
Dot.: Suche skórki wokół paznokci

Cytat:
Napisane przez Słoneczna panna
Od dłuższego czasu mam uciążliwy problem z pozadzieranymi, suchymi skórkami wokół paznokci. Pani w drogerii poleciła mi oliwkę Eveline, która miała być rewelacyjna ale niestety nic nie zdziałała. Paznokcie mam mocne i zdrowe nawet bez stosowania odżywek, ale skórki to tragedia. Co polecacie na taką "dolegliwość"?
Cześć

Po pierwsze - kiedyś miałam taki sam problem i wiem, jakie to uciążliwe, gdy paznokcie wyglądają dość ładnie, ale wszystko niszczą suche skórki. Polecam krem Kozie Mleko z Ziai do wcierania minimum dwa razy dziennie w pazurki i skórki, także palce i dłonie, żeby były jeszcze bardziej zadbane i miękkie. Aktualnie stosuję też krem do rąk z Eveline 5w1 z gliceryną, również świetnie się spisuje, a skórki są naprawdę w porządku Możesz też zacząć odsuwać skórki (paznokciem lub drewnianym patyczkiem, najlepiej po kąpieli, gdy są zmiękczone), ale absolutnie nie wyrywaj skórek po bokach! Nie wiem, jak to się profesjonalnie nazywa, bo nigdy tego nie robiłam, tylko czasem zdarza mi się obgryzać te skórki, co potem wygląda okropnie!

Raz w tygodniu zafunduj pazurkom i skórkom "kąpiel" w podgrzanej lekko oliwie, codziennie wieczorem dobrze zrobi im też masaż z oliwki, będą się ładniej błyszczały. Polecam też olejek rycynowy, jak poprzedniczka. No i nie licz na efekty od razu. Po dwóch tygodniach powinnaś dostrzegać znaczną poprawę
__________________

Le_Souvenir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując