Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-02, 09:48   #1992
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez baybe3 Pokaż wiadomość
Oczywiscie kwas odstawiłam - smaruję te miejsca na zmianę: Nanobase, Bepanthen masc, Lipobase, Hydraphase Riche, oliwka HIPP...). Już sama nie wiem co mam zrobić Chcę kupic alantan (tylko nie wiem czy maść czy krem) może Emolium krem spcecjalny, może Cicaplast... Co moge zrobić? Wygląda to źle.. dziś jadę do apteki - doradźcie w co się zaopatrzyć. Czy zbyt często stosowałam kwas? Może to wina duetu: kwas + wit. C... Bedę wdzięczna za każdą odpowiedź.
Myślę że to uczulenie jakieś na któryś ze specyfików które tak hojnie na siebie nakładasz lub podrażnienie od nadmiaru "dobra". Albo wit C.
To jest niestety pułapka stosowania dużej ilości kosmetyków na raz - jak któryś zaczyna szkodzić, trudno go wśród tej gromady wytropić.
Ogranicz się do smarowania twarzy czymś maksymalnie prostym, jedynie nawilżająco-odżywczym aż zmiany znikną. Emolium IMO jest OK, ale ten zwykły (Emolium Krem, a nie Emolim Krem Specjalny - ten drugi jest baaardzo ciężki) - ale pod warunkiem ze naprawdę odstawisz całą resztę i dasz szansę skórze się zregenerować. Choć skoro masz Xerial, to nie wiem po co chcesz kupowac jeszcze coś innego, może przejdz tylko i wyłacznie na Xerial i zobacz jak to będzie wyglądać za 3-4 dni a potem dopiero szukaj czegoś innego?

Potem, jak skóra już wyzdrowieje, spróbuj wrócić do EffaklaruK - jak przy stosowaniu tych 2 kosmetyków (Emolium lub Xerial + EffaklarK)zmiany znów się pojawią to faktycznie kwas Ci zaszkodził - jak nie , to znaczy ze raczej za dużo kombinujesz (co osobiście obstawiam), za dużo różnych kremów nakładasz i to podrażnia Twoją skórę a nie konkretny krem.

Dużo cierpliwości i dużo umiaru, cudów nie ma.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując