Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-03-09, 08:43   #2009
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez mar_go Pokaż wiadomość
Kropka, powiem krótko - to minie
Wpisz w wyszukiwarkę "efekt staruszki" to wyskoczy Ci wiele na ten temat
Mam nadzieję. Dziękuję za pocieszenie. Wyszukiwarkę przeszukiwałam w lewo i w prawo, ale żeby tak to nazwać to nie pomyślałam - pewnie temu nie znalazłam czego szukałam.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
O nawilżanie w ilościach niewiarygodnych wręcz. Kładę pod oczy Ystheal co 2 dni a na resztę Diakneal nawet codziennie. Jest pięknie póki walę przy okazji jakies koszmarne ilości kremów nawilżająco-odżywczych. Jak sobie zapomnę to faktycznie załamania skóry uwidaczniają się - mam nadzieję że to przejściowy efekt.
Ale jak nie zapomnę, to nie ma nawet tych które pod oczami były już jak mi się wydawało na stałe ,co dziwne, skóra to przyjmuje, nie zatyka się wcześniej jakbym nawaliła tyle kremów na twarz to bym wyglądała po paru godzinach jak drożdżówka.

Tak przykładowo, czesto jak rano wstaję to pierwsze co robię to kłade na twarz Emolium albo Xerial, coś tam porobię pokręcę się dopiero wszystko zmywam, hydrolat, ActivC, Hydrabase, filtr, wychodzę.
W ciągu dnia jak nie mam makijazu to tez potrafię jeszcze poprawić czymś nawilżająco odzywczym ze 2-3razy, albo filtrem (zalezy czy siedze w domu czy wychodzę) Mam juz tik nerwowy - jak na siusiu- to przy okazji krem na twarz.
Wieczorem zmywam, kładę tonik migdałowy albo retinol, trochę odczekuję i duuzo odzywczo-nawilżającego czegoś.

Przy czym u mnie kremy tylko nawilżające to za mało, muszą być przy okazji solidnie odżywcze i lekko natłuszczające. O dziwo... skóra staje się coraz bardziej matowa . W ogóle tego nie rozumiem, ale skoro działa
Tak sobie właśnie pomyślałam, że skoro wygląda na suchą to trzeba jej coś zapodać. I zapodaję co dzień po powrocie hydrolat, a po nim kwas hialuronowy z różnymi olejkami i innymi cudami z mazideł - zobaczymy. Jak nie pomoże, zapodamy jakiś kremik. Na noc idzie Active C, bo za tłusty na dzień. Rano idą kremiki nawilżające, po wchłonięciu Eluage.
Tyle, że jak zapodam tapetę to dokremować się nie mogę już. Jak się zafiltruję to też już się nie da, bez zmycia filtra.
Ten Emolium to ten kremik za naście złotych tuba 75ml?? On taki dobry jest?
A Xerial to który, Xerial 5?
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując