Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-05-17, 20:38   #2475
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Niestety pamiętajcie o tym, że filtry mineralne kiepsko chronią przed UVA (odpowiadającym za starzenie się), a poza tym każde dotknięcie twarzy, nie mówiąc o nakładaniu makijażu = starcie filtra. Ja się w tym roku wgłębiłam w ten temat i przeprosiłam się z filtrami chemicznymi

Poza tym Cloche: Twoje wyliczenia mówią o ochronie przed UVB. Natomiast jeśli chodzi o ochronę przed UVA trzeba tę liczbę podzielić przez 2. Czyli faktor 50 ma znacznie wyższą ochronę w sumie niż 30, zwłaszcza jeśli chodzi o UVA.
co do pierwszego akapitu to się zgadzam i właśnie z tego względu rozważałam zawsze też filtry annemarie boerlind, bo składy mają spoko i filtry chemiczne właśnie.

co do drugiego: wiem, wiem, toteż napisałam: SPF to faktor ochrony przed UVB. ale to nieprawda, że ochrona przed UVA ma się jakoś do faktoru ochrony przed UVB niektóre firmy podają faktor ochrony przed UVA, taki analogon SPF, i jest to PPD. i w jednym kremie z SPF 30 będziemy mieli PPD 10, a w drugim PPD 20. jeśli na opakowaniu nie ma info o PPD, a jest znaczek "UVA w kółeczku", to znaczy tylko, że kosmetyk spełnia zalecenia UE co do ochrony przed UVA, czyli że stosunek SPF do PPD jest mniejszy lub równy 3 (czyli np. krem z SPF 30 musi mieć PPD przynajmniej 10). niektóre firmy postawiły sobie za zadanie ten stosunek trzymać jeszcze niżej, np. LRP ma go < 2,5, ale w niektórych filtrach widziałam już PPD na poziomie nawet około 40 - to już jest mega dużo
cloche jest offline Zgłoś do moderatora