Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Prawo i Medycyna-taki duet?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-06-22, 00:08   #18
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Prawo i Medycyna-taki duet?

Cytat:
Napisane przez ArsenV Pokaż wiadomość
Mógłbym być nawet tylko internistą ale zawsze interesowała mnie rekonstrukcja kości , ortopedia i wszelkie leczenie urazów. Natomiast ,jak jeszcze raz napiszę, jestem zagubiony, nie wiem co robić, bo boje się ze biochemia i biofizyka na medyku mnie zajedzie, że nie ogarnę łaciny, i nie skończę niczego. To jest strach bo mam 20lat, jak dostane sie na medycynę będę miał 22 , gdybym skończył miałbym 28, a potem LEP i kolejne 5. Dla porównania moi kumple z LO skończą medycynę w wieku 24lat. Oni mają 4 lata więcej. Ja skończę a oni będą już w obiegu. Znam osobę która skończy w wieku 23 lat(rok szybciej poszła do szkoły i na jej uczelni medycyna trwa 5lat). to boli ,bo to jest wiele lat doświadczenia więcej.


.
Po pierwsze, to AŻ internistą. To jest normalna specjalizacja, w dodatku trudna, masakrycznie obszerna. Nie wiem, czemu większości się wydaje, że kończąc medycynę jest się JUŻ internistą. Bynajmniej.

Po drugie, łacina to jest akurat najmniejszy problem, na większości uczelni już w ogóle jej nie ma. Biofizyka na niektórych uczelniach np. Katowice to czysta formalność.

Po trzecie, nikogo nie będzie w przyszłości interesował fakt, czemu masz opóźnienie w cv, jeśli te studia skończysz. Dostajesz się na rezydenturę i nie ma znaczenia, czy masz 25 czy 35 lat. Na roku mam dziewczynę po 30stce, która jest na II roku, radzi sobie świetnie.

+ jeszcze do tych obliczeń pamiętaj dodać miesięczne praktyki wakacyjne po każdym roku studiów, również po pierwszym.

Edytowane przez 201605300922
Czas edycji: 2014-06-22 o 00:16
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując