Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Na jakim poziomie trzeba znać język, by móc sobie swobodnie wpisać w CV?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-12-15, 15:54   #5
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Na jakim poziomie trzeba znać język, by móc sobie swobodnie wpisać w CV?

Sama mam wpisane w CV j. japoński, który znam w stopniu podstawowym, ale bardziej traktuję to jako plus, dodatek do moich umiejętności czy pokazanie hobby, niż jako podstawę mojego CV. Oprócz niego znam też 2 języki na poziomie zaawansowanym i to one powinny być moim głównym atutem. Patrzę już z pozycji osoby po studiach, pracującej, przed sobą Autorze masz jeszcze trochę czasu

Rozumiem, że można nie lubić danego języka, jednak wg mnie B2 (ok. matury rozszerzonej) z angielskiego to taki podstawowy wymóg, nieważne w jakiej branży chciałbyś w przyszłości pracować. Na studiach też zazwyczaj, przynajmniej na moim uniwerku, trzeba było zdać egzamin z jakiegoś języka na tym poziomie, więc tysiące języków na poziomie A2-B1, tyle max. jesteś w stanie nauczyć się w ciągu pół roku, jest jak dla mnie trochę bez sensu. Jasne, że fajnie jest umieć powiedzieć co nieco w innych językach, ale sama wyznaję jednak zasadę, że liczy się jakość, a nie ilość, jeśli poważnie myśli się o danym języku.
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując