Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-03-11, 12:31   #1804
Purpur
Przyczajenie
 
Avatar Purpur
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 27
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez ewka49 Pokaż wiadomość
Mam pytanie :
jeśli robię krem to większości używa się dwóch emulgatorów.
Chcę zrobić z bazą emulgatorową (e-naturalne) o składzie : Glyceril stearate, cetearyl alcohol, Stearic acid, sodium lauroyl glutamate w ilości 4% to jaki drugi emulgator powinnam wziąć?
taki mam zamysł na krem na dzień :
Faza A : 26%
baza emulgatorowa 4%
masła i oleje razem 20%
no i jaki kolejny emulgator? alholol cetearylowy? a może zwykły wosk pszczeli?
Faza B : 59% w tym 2% gliceryny reszta woda destylowana
Faza C : 15%
5% spirytus, i 10% dodatki odżycze

Mądre główki, proszę pomóżcie.
Powiem tak: w bazie emulgującej są już dwa różne emulgatory: Glyceryl Stearate (niskie HLB) i koemulgatory Sodium Lauroyl Glutamate (wysokie HLB). Poza tym, mieszanka alkoholi cetylowego i stearylowego (Cetearyl Alcohol) i kwas stearynowy (Stearic Acid) działają konsystencjotwórczo. Można się spierać czy ten ostatni jest koemulgatorem czy konsystencjotwórzcym, ale to bez sensu

Zakładam, że wyjdzie emulsja w/o, więc teoretycznie dodatek wosku pszczelego powinien ją dodatkowo stabilizować, aczkolwiek sprawi, że będzie ona bardziej wyczuwalna na skórze i tłustsza.

Zawsze można dodać kombinację Magnesium Stearate (2%) i Magnesium Sulfate (1%) - bardzo dobrze stabilizują w/o. Jeśli nie będzie ich w Internecie, zawsze można skoczyć do apteki lub sklepu chemicznego Zapewniam, że są bezpieczne i nieszkodliwe.

Ktoś inny ma jakieś pomysły?
Purpur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując