Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-11, 17:29   #1808
Purpur
Przyczajenie
 
Avatar Purpur
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 27
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez ewka49 Pokaż wiadomość
Ok, dzięki, teraz rozumiem więcej co oznacza, że mam kolejne pytania.
A skąd mam wiedzieć jakie HLB ma dany emulgator? W sklepach internetowych raczej nie podają tego.
No i jakie to ma znaczenie czy dany krem to o/w czy odwrotnie?
jeśli dobrze zrozumiałam, to nie mam dodawać nic czy dodać choćby troszkę wosku? Koleżanka ma stearynian magnezu bo robi kolorówkę i mówi, że może dećko mi dać.
No i na tej stronie co wskazałeś podają, że stearynian magnezu Nierozpuszczalny w wodzie i olejach. W wodzie tworzy zawiesinę. to jak to się dodaje?
Aby sprawdzić HLB emulgatora wystarczy wpisać w wyszukiwarce jego nazwę INCI i słowo "hlb" Kremy w/o są z reguły (ale nie zawsze!) tłustsze, cięższe i bardziej lepiące. O/w są zazwyczaj dość lekkie. Oczywiście to wszystko kwestia emolientów. Poprzez dodatek suchych można stworzyć bardzo lekką emulsję w/o.

Proponuję najpierw zrobić emulsję bez dodatków - ewentualnie z woskiem. Wosku sugeruję dodać około 0,25% - do fazy olejowej oczywiście. Jeśli się rozwarstwi, spróbować raz jeszcze z siarczanem i stearynianem.

Stearynian magnezu dodajemy do fazy olejowej - nie będzie się rozpuszczał, ale pływał po wierzchu. Najlepiej wtedy fazę pomieszać bagietką. Siarczan magnezu rozpuszcza się bez problemu w wodzie - tam też go umieszczamy (faza B w Twoim kremie, prawda?).

Razem stanowią niezastąpiony tandem stabilizujący emulsje w/o


Ważne! Poszukałem surowca, o którym pisałaś. Czy to Beautyderm HP? Jeśli tak, to moja teoria jest fałszywa. Producenci uważają, że tworzy on emulsję o/w, więc nie należy stabilizować jej woskiem bądź stearynianem i siarczanem magnezu. Gdyby wszyło niestabilne, można dać go trochę więcej, bądź zagęścić jakimś zagęstnikiem hydrofilowym: na przykład gumą ksantanową.

Edytowane przez Purpur
Czas edycji: 2015-03-11 o 20:51
Purpur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując