Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Dziewczyny z astmą i AZS łączmy się :)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-04-17, 16:54   #112
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Dziewczyny z astmą i AZS łączmy się :)

Cytat:
Napisane przez pysiula16 Pokaż wiadomość
oo to super Dziewczyny, czy pulmonolog pokazywał Wam w jaki sposób powinno się stosować inhalator? Akurat dzisiaj miałam wizytę u lekarza i poprosił mnie na przykładzie Symbicortu abym pokazała mu w jaki sposób stosuję owy lek - standardowo lekko odchyliłam głowę do tyłu, włożyłam ustnik do ust itd, i właśnie zwrócił mi uwagę, że źle to robię, że inhalator powinnam trzymać pionowo i pochylić się nad nim i wtedy zadziała najlepiej, a z tego co pamiętam na ulotce znowu był przedstawiony sposób z odchyleniem głowy, tak samo z inhalatorem Miflonide, z ciekawości sprawdziłam w internecie porady jak to stosować, zobaczyłam też parę filmików na YT i każdy odchyla głowę do tyłu, czy lekarz też Wam może zalecał inaczej?
Wiesz co, to nie ma z grubsza znaczenia ale uważam, że jak się pochylasz to mniej idzie do płuc bo zginasz przełyk więc większość zostaje w gardle, co jest błędem. A właśnie jak odchylasz to masz większy "przelot" przez przełyk.
Nie wiem co ten pulmonolog wymyślił ale pierwszy raz o czymś takim w ogóle słyszę.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując