Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - "Jesteś głupkiem - usłyszysz na rozmowie o pracę "
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-11-14, 22:46   #62
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: "Jesteś głupkiem - usłyszysz na rozmowie o pracę "

Cytat:
Napisane przez khem Pokaż wiadomość
Mamy różne zdania i to bardzo dobrze! Świat byłby nudny, gdyby wszyscy tak samo myśleli
To prawda Tak samo jak sie zgadzam, ze zasady bycia humanitarnym dotycza roznych grup zawodowych i obu stron nazwijmy to roboczo "lady"

Ja jednak chcialam pokazac cos jeszcze innego. Chcialam spojrzec na temat z nowej plaszczyzny. Ze wlasnie w zaleznosci jak sie emocjonalnie oceni dana sytuacje, tak rozne sa reakcje, ze zachowanie ludzkie zalezy w duzej mierze od emocjonalnego nastawienia.

Co wiecej, gdyby ktos nie umial "racjonalnie" wytlumaczyc wlasnych zachowan, nie mogl by wielu rzeczy zrobic, ze wlasnie dzialanie pod wplywem chwili to jedno, a robienie swinstw pod wplywem uracjonalizowania to drugie. Co nie zmienia faktu, ze to dalej obiektywnie sa swinstwa, ale dana jednostka sobie tlumaczy, ze to wcale swinstwa nie sa, ze "takie jest zycie", "tak jest zbudowany swiat" czy wrescie tak musi byc. Albo niemalze przyslowiowe "tak robie swinstwa, ale mam trojke dzieci, zone i psa na utrzymaniu". Tylko ze to wciaz sa dranstwa i wciaz to jest manipulacja emocjonalna.

Cytat:
Napisane przez Abuba Pokaż wiadomość
Zazdroszczę Ci Khem, chciałabym mieć ten dystans do opinii obcych ludzie. Zawsze sobie wmawiałam, że nieważne co inni o mnie sądzą, a prawda jest taka, że się przejmuję i to nawet za bardzo....
Ja tez sie przejmuje i ja wcale nie wmawiam sobie, ze to nie jest wazne. Po co sie oszukiwac.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując