Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Paznokciowy wątek techniczny o Aliexpress
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-04-02, 20:32   #353
marlena_smc
Rozeznanie
 
Avatar marlena_smc
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 889
Dot.: Tanie hybrydy oraz paznokciowe gadżety z aliexpress

Cytat:
Napisane przez chickencrazy Pokaż wiadomość
Nie no, jasne, jak zwykle dopatrujmy się winy u siebie. To nasza wina, że nie wysyłają na czas (bo podać numer to każdy głupi potrafi, zwłaszcza, ze podane numery mają się nijak do rzeczywistości). Gdyby wysłali na czas, paczka dotarłaby w 1,5 miesiąca.
Ja sama prowadziłam sklep na serwisie działającym na podobnej zasadzie co Ali. Że trzeba było podać numer przesyłki jako potwierdzenie wysłania towaru. Inaczej transakcja była po jakimś czasie anulowana. I jak klient zażyczył sobie przesyłkę nierejestrowaną to nagle schody. Bo jak wiecie przesyłki nierejestrowane z PL nie mają numerów nadania. Wtedy sama też wpisywałam cokolwiek, byle tylko móc odznaczyć dane zamówienie jako wysłane. A przecież 80% przesyłek na Ali to przesyłki które nie są polecone.

Ostatnio ktoś mnie uświadamiał dlaczego część nawet nierejestrowanych przesyłek ma możliwość trackingu do momentu opuszczenia kraju nadawcy. Gdzieś na stronie Ali nawet jest o tym, że niektórzy sprzedawcy mogą korzystać z jakichś magazynów należących bezpośrednio do Ali. Że wysyłają swoje przesyłki najpierw do magazynów, a potem stamtąd są one odsyłane dalej do krajów przeznaczenia. Dlatego część przesyłek ma w statusie przystanek "warehouse". I jest to jakiś wewnętrzny tracking Ali, który kończy się na punkcie "shipped by air".
Ale nie wszyscy sprzedawcy z tego korzystają, tak samo jak nie we wszystkich krajach przesyłki nierejestrowane mają nadawany jakikolwiek numer. I sprzedawcy muszą sobie jakoś radzić z zaznaczeniem przesyłki jako "wysłana".

Tak samo czas ochrony nie liczy się od dnia złożenia zamówienia... Na aukcjach pisze ile sprzedawca daje sobie czasu na wysyłkę przedmiotu. Nie klika się w ciemno. U jednego jest to 2 dni, u innego 15. Kupując coś na takiej aukcji akceptujesz, że prawdopodobnie przedmiot może zostać wysłany w ostatniej chwili.
__________________
Moje Aliexpressowe zakupy i recenzje pazurkowe:
http://arvensisart.blogspot.com/


Edytowane przez marlena_smc
Czas edycji: 2016-04-02 o 20:43
marlena_smc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując