Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zapalenie mieszków włosowych..:|
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-11-28, 21:38   #26
Dryade
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15
Dot.: Zapalenie mieszków włosowych..:|

Mam zapalenie mieszkow wlosowych w okolicach bikini ;(( Zrobilo mi sie tydzien temu, lekarz powiedzial ze to przez sex, ktory podraznil skore po goleniu... Nigdy nic takiego mi sie nie przytrafilo... ( Probowalam zwalczyć to maścia linomag, ale pomaga mi jedynie w tym ze łagodzi ból i swedzenie Próbowalam tez kremu triderm i pimafucort, ale rowniez nie pomogly ;/ Ginekolog przepisał mi narazie krem Chlorchinaldin H (ok. 13zl) , powiedzial ze to moze pomóc. Dodatkowo zapisal mi krem Feminum (ok. 6zl), ktory juz jest bez recepty i podobno jest super nawilzający.
Mam nadzieje ze to pomoze...
Zamierzam sie tez wybrac do dermatologa. Na zapalenie mieszkow wlosowych na ramionach peeling jest dobry, ale jesli nawraca trzeba skierowac sie do dermatologa... Nie wolno stosowac peelingu na zapalenie mieszkow w takich okolicach jak bikini, pachy czy twarz - to tylko pogorszy sytuacje, bo skora w tych miejscach jest zbyt delikatna i szybko straci swoją warstwe ochronną, stając sie przesuszona i wtedy zacznie pękac...
Lekarz odradzil mi tez golenie sie, ale tego nie zdzierże wiec chyba uzbieram sobie na pare zabiegow usuwania wlosow laserowo ;(
Dryade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując