Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - regulon antyandrogenny ? :> jak się to ma do trądziku?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-01-30, 18:20   #11
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: regulon antyandrogenny ? :> jak się to ma do trądziku?

Cytat:
Napisane przez chilligirl Pokaż wiadomość
to jest taka sama mieszanka 2 hormonow jak w roznych innych tabletkach anty...
Przepraszam, ale bardzo łatwo było zrozumieć Cię opacznie, dzięki za doprecyzowanie. Zgadzam się z Tobą, wszystkie tabletki anty są mieszanką hormonalną.

Spróbuj zanalizować składy i ceny podane niżej i wyciągnąć wnioski. Diane i Cilest mają bardzo dużo estrogenów, nowe tabletki o tak wysokiej zawartości już nie są projektowane, w niektórych krajach wręcz wycofano je z rynku! USA stosuje silne restrykcje.

Zgodzę się z Tobą kolejny raz - niestety, mimo tego małego technologicznego zacofania Cilest ma nadal taką samą, dość wysoką cenę. W dużej mierze jest to związane z umowami podpisanymi z lekarzami. U wielu, u jakich byłam ja lub koleżanki, wisiały plakaty reklamujące Cilest lub leżały notesiki, długopisy. Jest to jeden z najczęściej przepisywanych typów.

Nie spotkałam się w ciągu ostatnich 2 lat z tym, by lekarz sam z siebie przepisał którejś z moich koleżanek (a studiuję na mocno sfeminizowanym kierunku, na którym znajomość endokrynologii to podstawa) Diane tylko w celach zapobiegania ciąży. 100% znanych mi przypadków jest związanych z cerą lub gdy dziewczyna wybłagała, by przepisał coś tańszego.

Im więcej hormonów, tym lek powinien być tańszy, rzadziej przepisywany, zastąpiony produktem nowszej generacji (oczywiście zależy jakich hormonów, zazwyczaj najpierw patrzy się na estrogeny, bo w większości występują w tej samej postaci). Tabsy o najniższej zawartości, jak widać u dołu zestawienia, są najdroższe, powinny wywoływać najmniej efektów ubocznych. Nie ma sensu szpikować się nadmiarem hormonów, których w tabletce jest bardzo dużo w porównaniu z naturalną zawartością w organizmie, a działają na receptory umieszczone w prawie wszystkich narządach, ujawniając swoje działanie nawet z kilkuletnim opóźnieniem. 0,015 mg między Diane a np. Harmonetem to duża różnica dla organizmu. Jeśli nie masz problemów z trądzikiem lub nadmiarem androgenów, nie ma sensu ryzykować, lekarz powinien o tym dobrze wiedzieć, wypisując receptę.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.

Edytowane przez Malla
Czas edycji: 2010-10-07 o 12:14
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując